Tag: sea of thieves

Jack Sparrow do të vijë në Sea of Thieves në 22 Qershor
Kapiteni Jack Sparrow, një pirat ndonjëherë ngatrestar që portretizohet nga i famshmi, Johnny Depp në filmat Pirates of the Caribbean, po vjen së shpejti me Sea of Thieves. Microsoft njoftoi një zgjerim falas me temë Piratët për lojën, duke filluar…
Sea of Thieves kap 15 milionë lojtarë
1 milionë prej tyre janë në Steam. Sea of Thieves ka kaluar 15 milionë lojtarë, me mbi një milionë prej tyre që kanë ardhur nga lançimi i lojës në Steam. Sado që pati një lançim fillimisht mesatar në 2018, është…
Sea of Thieves do të lançohet në Steam në 3 qershor
Një rrugë e re për të qenë një pirat. Versioni në PC i Sea of Thieves, lojës sanbox aventurë me piratë nga Rare, do të vijë në Steam në datë 3 qershor. Loja do të jetë e disponueshme për $39.99…
Sea of Thieves arrin një databazë prej 10 milion lojtarësh
Shumë prej jush parapëlqejnë lojërat me piratë atëherë Nuk pati një fillim të shkëlqyeshëm, por Sea of ​​Thieves, ka tunduar më shumë se 10 milion lojtarë për të eksploruar oqeanin e infektuar nga piratët dhe skeletët që kur u lançua.…
Update-i i ri i Sea of Thieves sjell një Tell Tale të re dhe topa zjarri
Update-i i këtij muaji, Seabound Soul, vjen në 20 nëntor. Update-i i ardhshëm mujor për Sea of Thieves do të vijë në 20 nëntor, Ai quhet Seabound Soul dhe do të sjellë një Tell Tale të re plus një mjet…
Sea of Thieves arrin mbi 8.4 milionë lojtarë pas Anniversary Update
Suksesi i Sea of Thieves vazhdon Gjatë E3 2019, producenti ekzekutiv Joe Neate zbuloi numrin e ri të lojtarëve të Sea of Thieves. Loja ka mbi 8.4 milionë lojtarë tanimë dhe 2 milionë prej tyre e provuan lojën për herë të…
Sea of Thieves vjen me një Update me rastin e përvjetorit
Sea of Thieves bëhet një vjeç më 20 mars, dhe lojtarët kanë parë vetëm katër ''free expansion packs'' që prej fillimit të lojës. Tani që po afrohet përvjetori i parë i lojës, Rare ka njoftuar për një update të ri.…
Sea of Thieves do të ketë një free trial në 6 shkurt
Duke nisur nga data 6 shkurt Rare dhe Microsoft do të ofrojnë një promocion një javor që do ti lejojë përdoruesit e Sea of Thieves dhe Xbox Game Pass të ftojnë tre miq për ta luajtur lojën falas. Lojtarët mund…
Sea of Thieves hedh perkohësisht nga froni Fortnite – GameON Weekly
Në këtë edicion të GameON Weekly flasim për: 5. PS Plus ofron Hitman, For Honor dhe 100 GB cloud storage për shkurtin 4. Metro Exodus kalon ekskluzivisht në Epic Store 3. Shikoni të dhenat tuaja në PUBG Reprot 2. EA…
Sea of Thieves arrin përkohësisht vendin e parë në Twitch
Sea of Thieves ka pasur një ritëm goxha mahnitës për të nisur vitin dhe ja ka dalë të arrijë pikën më të lartë në Twitch, sado që ka disa ndodhi të caktuara që e mundësuan këtë. Prapëseprapë kjo situatë, është një tregues…