Javën e ardhshme Fortnite: Save the World nuk do të jetë më e disponueshme për Mac
Nëse e bletë lojën gjatë vitit të shkuar, do të rimbursoheni. Kemi lajme të këqia për ju nëse jeni në pakicën e lojtarëve që luajnë Save the World mode të Fortnite në Mac. Duke filluar nga java e ardhshme ju…
Lojtarët e Fortnite fillojnë fushatën për të shpëtuar Save the World
Lojtarët e Fortnite kanë lançuar një fushatë për të shpëtuar "Save the World" pasi zhvilluesi Epic Games, njoftoi se do ta update-onte PvE e lojës më rrallë. Epic tha se fundmi se zhvillimi për kontent të ri në Save the…
Fortnite është larguar nga early access
Fortnite më në fund do e humbi statusin e 'Early Access' që ka mbartur që në lançimin e Save the World në korrik të 2017s. Epic njoftoi se Save the World dhe mode-i Battle Royale do të largoheshin nga legacy…
Si të merrni falas skin-in Kurohomura nga Battle Breakers në Fortnite
Epic Games do të japë një tjetër skin falas për të promovuar lojën e tyre të re Po ashtu si Fortnite, Battle Breakers është një lojë free-to-play, pra nuk duhet të paguani asgjë për ta provuar atë. Duke marrë parasysh…
Arma e re Blizzard Blitzer është bërë leak në Fortnite
Kjo armë do të vijë për të festuar festat e fundvitit Sezoni dimëror gjithmonë ka sjellë një atmosferë festive në Fortnite Battle Royale, duke filluar nga wraps, tek skins e duke kaluar tek loading screens. Kjo gjë ndodh dhe për…
Si të merrni falas skinin Battle Breakers Razor në Fortnite
Epic po dhuron një skin falas për të promovuar lojën e tyre të re Po ashtu si Fortnite, Battle Breakers është free-to-play, që do të thotë se kushdo që do ta provojë mund ta bëjë pa iu dashur të harxhoni…
Update v11.11 ka ardhur në Fortnite
Update i ri limiton numrin e granatave Fansat e Save the World më në fund do të marrin kontent të ri në update-in v11.11 të Fortnite që ka ardhur sot, ndërkohë që në Fortnite Battle Royale ka pasur disa ndryshime…
Fortnite Save the World mund të bëhet falas së shpejti
Së shpejti mund të keni mundësi të luani falas dhe pjesën tjetër të Fortnite Përpara se Fortnite të kishte një battle royale dhe të shndërrohej në fenomenin global që është sot, ishte një lojë PvE që tashmë njihet si Fortnite…
Ish drejtori i Epic u përpoq të ndalonte zhvillimin e Fortnite
Rod Fergusson thotë se në qoftë se ai do të vazhdonte të punonte me Epic, Fortnite nuk do të ekzistonte. Ish-drejtori i produksionit në Epic Games u përpoq të ndalonte Fortnite në fazat e para të zhvillimit të lojës. Ai…
Mënyrat më të mira për të marrë V-Bucks falas në Fortnite
A është e mundur të marrësh V-Bucks falas në Fortnite? Nëse luani Fortnite me shumë mundësi do iu hynin në punë ca V-Bucks. Këto të fundit përdoren për të blerë gjithçka nga dyqani i Fortnite. Pikërisht sepse janë kaq të…