Tag: samurai warriors 5

Samurai Warriors 5 zbulon karaktere të rinj
Së fundmi, Koei Tecmo ka mbajtur një livestream i cili ka zbuluar gameplay, karaktere dhe detaje rreth lojës së re së Samurai Warriors 5. Në këtë livestream u shfaq trailer i ri i cili nga prezantoi me personazhet e rinj…
Trailer i Samurai Warriors 5 tregon karakteret që mund të luani
Samurai Warriors 5 është vendosur të shfaqet në vetëm disa muaj dhe duke drejtuar në lançimin e tij zhvilluesi Omega Force dhe Koei Tecmo që kanë publikuar një trailer të ri për të krijuar ndopak ngacmim. Fillimisht kastin e personazheve…
Samurai Warriors 5 zbulon karaktere të rinj dhe Ultimates të reja
Koei Tecmo zbuloi detaje të reja për lojën e Omega Force 1 kundrejt 1000, Samurai Warriors 5 që vjen në PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch dhe Steam në 27 korrik 2021. Zhvilluesit zbuluan detaje rreth aftësive Ultimate që secili…
Samurai Warriors 5 vjen me risi në gameplay dhe grafika
KOEI TECMO Europe dhe Omega Force kanë prezantuar së fundmi lojën e tyre më të fundit të quajtur Samurai Warriors 5 e cila do t'iu sjellë lojtarëve një dramë historike epike. Historia e Samurai Warriors 5 nis pas luftës Onin…
Samurai Warriors 5 njoftohet për PC dhe konsola këtë verë
Loja më e fundit e serive aksion shumë të preferuar nga fansat e Omega Force 1 vs 1.000 është aktualisht në zhvillim, kështu që detajet mbi të janë pak të pakta për momentin. Samurai Warriors 5 sjell një ekskluzivitet të…