Tag: samsung

Sa kushton Samsung Galaxy S21: Çmimi dhe ku mund ta blini
Para pak kohësh Samsung prezantoi Samsung Galaxy S21 nga seria e smartphone Galaxy. Ky smartphone është i vlefshëm gjithashtu edhe në Shqipëri por lind pyetja: Ku mund ta blini ju një Samsung Galaxy S21? One.al One iu ofron mundësinë për…
Galaxy S21 po shiten më shumë në krahasim me seritë e S20
Shifrat janë mbresëlënëse. Sipas Samsung, shitjet e telefonave të regjistruara në 11 ditët e para në treg ishin deri në 30% më mirë krahasuar me seritë Galaxy S20 rreth një vit më parë. Këto numra pasqyrojnë shifrat e porositjes paraprake…
Tashmë mund të përdorni aplikacionet Android në Windows 10
Update më i fundit për Windows 10 do të bëjë që shumë aplikacione Android të hapen edhe në Windows 10. Kjo veçori ka qenë në testim që prej muajit nëntor dhe tashmë ajo ka ardhur për të gjithë. Për ta…
Seria më e re e Samsung Galaxy S21 dhe kufjet Galaxy Buds Pro mbërrijnë në Shqipëri në fund të Janarit
Smartphone-t Samsung Galaxy S21, S21+ dhe S21 Ultra, si dhe kufjet wireless Galaxy Pro Buds do të jenë të disponueshme në Shqipëri nga 29 Janari, 2021 Pas eventit global Unpacked, Samsung Electronics Adriatic prezantoi modelet e saj më të fundit…
Shihni se si krahasohen Galaxy S21 Ultra me iPhone 12 Pro Max
Cili prej tyre ka kamerën më të mirë? Së fundmi, Samsung ka sjellë në treg serinë më të fundit të pajisjeve mobile që në ketë rast është Samsung Galaxy S21, S21 Plus dhe S21 Ultra. Kjo gjë ka bërë që…
Fotografi Rankin dhe muzikantja Stefflon Don bashkëpunojnë në një set fotografik me Samsung Galaxy S21 Ultra
Rankin x Stefflon Don krijojnë një koleksion të portreteve dhe përmbajtjes sociale për t'i bërë homazhe një brezi që i frymëzojnë ata Samsung Electronics zbuloi sot një galeri me përmbajtje vizuale, të shkrepura tërësisht me Samsung Galaxy S21 Ultra të…
Trashëgimtari i Samsung është burgosur me akuzën e ryshfetit
Lee Jae-yong - i njohur si Jay Y. Lee në Perëndim - udhëheqësi de facto dhe trashëgimtari i konglomeratit Samsung Group, është urdhëruar të kthehet në burg për dy vjet e gjashtë muaj me akuza të ryshfetit, sipas Bloomberg. Djali…
Samsung po përpiqet të sjellë një celular transparent
Duket sikur Samsung po planifikon të zhvillojë një pajisje mobile që ka një ekran pothuajse plotësisht transparent, nëse do të besohet një kërkesë relativisht e fundit për liçensë. Liçensa u paraqit në të vërtetë në janar të vitit të kaluar,…
Zbulohet SSD më e shpejtë gjatë CES 2021
Siç e kemi përmendur edhe më përpara, Consumer Electronics Show e njohur ndryshe si CES ka sjellë kësaj radhe SDD më të shpejtë që kemi parë kohët e fundit. Duke përdorur avantazhin që PCIe 4.0 I jep, SSD e reja…
Njihuni me Galaxy Buds Pro: Audio epike për çdo moment
Kufjet më të mira të Samsung sjellin cilësi të pakrahasueshme të zërit, ANC inteligjent dhe lidhje pa ndërprerje, të gjitha të paketuara nën një dizajn perfekt Samsung Electronics njoftoi sot lançimin e kufjeve të brezit të ardhshëm: Galaxy Buds Pro.…