Tag: rust

Alec Baldwin qëllon për vdekje anëtarin e ekipit në xhirimet e filmit të ardhshëm
Një incident që përfshin një armë zjarri mbështetëse ka lënë një anëtar të ekuipazhit të vdekur dhe një tjetër të plagosur në xhirimet e një filmi të ardhshëm që po xhirohej në New Mexico. Aktori Alec Baldwin besohet se ka…
Rust lançohet më në fund në konsolat Xbox dhe PlayStation
Më në fund, që nga sot, Rust është i disponueshëm në konsola. Një nga lojërat e hershme me ndikim në zhanrin suvival, Rust kaloi mbi pesë vjet në Steam Early Access përpara se të ishtepërfundimisht në PC në 2018. Dhe…
Ky mode në Rust do e bëjë lojën më të lehtë për ta luajtur
Rust është një ndër lojërat më popullore të momentit si në Twitch po ashtu edhe në Steam. Dhe si një lojë survival, Rust është shumicën e rasteve e vështirë për lojtarët e rinj por një update i ri do të…
Rust dhe Everspace 2 mbajnë vendet e para në Steam
Edhe ketë javë Rust ka qenë loja më e shitur në Steam për afërsisht 3 javë rresht pas suksesit të madh që kjo lojë ka në Twitch. Por ketë javë disa lojëra të tjera i janë bashkuar listës së lojërave…
Si të merrni Twitch Drops falas për Rust
Shpërblime falas për të gjithë fansat e Rust Loja multiplayer survival Rust ka qenë një lojë popullore që prej lançimit të saj por së fundmi kjo lojë ka rritur popullaritetin e saj pasi shumë streamers të mëdhenj kanë filluar të…
Rust kalon Cyberpunk 2077 si loja më e shitur në Steam
Pas shtatë javësh në numrin një, Cyberpunk 2077 është rrëzuar nga froni si loja më e shitur e Steam, e kapërcyer këtë javë nga Rust Në listën e fundit të lojërave më të shitura të Steam, Cyberpunk 2077 bie dy…
Update i ri i Rust shton servera, sjell Twitch Drops dhe fshin blueprints tuaja
Pas një interesi të ri nga disa prej emrave më të mëdhenj në Twitch, Rust është gati për një 2021 masive Së pari, jini të vetëdijshëm, po humbni blueprints tuaja. Zhvilluesit janë duke hequr "blueprints në të gjithë serverat Rust"…
Çfarë është Rust dhe pse njerëzit po e luajnë në Twitch
Për shumë njerëz, Rust mund të tingëllojë si një lojë e dëgjuar. Sado që mund të mos e keni luajtur lojën e Facepunch Studios, ajo ka disa vite që ka dalë. Me early access të lojës që ka filluar në…
Rust kap 1 milion shikues në Twitch, falë vëmendjes së streamers
Rust ka qenë një lojë jashtëzakonisht e njohur për PC për një kohë jashtëzakonisht të gjatë. Pavarësisht se ishte në Early Access që nga viti 2013 dhe kishte një lançim të plotë në vitin 2018 (megjithëse ende po përditësohet rregullisht),…
Rust duket super në këtë remaster të Modern Warfare 2 të krijuar nga fansat
Kush është për 1v1 në Rust? Mos harroni se kur Modern Warfare 2 Remastered erdhi më herët këtë vit dhe nuk përfshinte multiplayer? Një grup fansash nuk ishin shumë të lumtur për këtë, kështu që ata po e ribëjnë vetë.…