Tag: rtx

Nvidia ul çmimet për disa nga GPU RTX 30
Pas më shumë se një viti zhgënjimesh, me entuziastët dhe lojtarët e PC që përpiqen të blejnë produkte të reja Nvidia ose AMD pa pasur nevojë të paguajnë shumë para mbi MSRP, duket sikur tregu ka filluar të stabilizohet. Çmimet…
RTX 3090 Ti lançohet më 29 Mars së bashku me review
Thashethemet nga forumet Chiphell ishin të vërteta. NVIDIA tani po planifikon të prezantojë dhe lançojë RTX 3090 Ti më 29 mars. Në fakt, vlerësimet e produkteve, duke përfshirë modelet custom, do të publikohen gjithashtu në të njëjtën ditë. NVIDIA ndau…
Nvidia RTX 4090 mund të jetë dyfish më e shpejtë se RTX 3090
Thuhet se kartat grafike të ardhshme të Nvidia-s do të jenë më të fuqishme se homologët e tyre aktualë Ampere, por më shumë informacione po dalin se sa më të fuqishme do të jenë ato ndërsa i afrohemi datës së…
Çmimet e GPU-ve mund të bien ndjeshëm gjatë javëve në vazhdim
Disa leaks sugjerojnë se lajme të shkëlqyera po vijnë për tregun e kartave grafike. Jo vetëm që thuhet se së shpejti do të shohim një rënie të çmimit të GPU, por duket se gjenerata e ardhshme e kartave grafike mund…
Ces battle ka filluar | AMD dhe Nvidia prezantojnë produktet e reja
CES, një nga shfaqjet më të mëdha të teknologjisë në botë, filloi mbrëmë në Las Vegas me eventin e parë fizikisht që nga fillimi i pandemisë. Ndërsa konferenca mund të duket pak më ndryshe në 2022, ajo ende po shfaq…
Atomic Heart dhe Nvidia na surprizojnë me ketë trailer RTX
Atomic Heart është një prej lojërave më të shumëpritura për vitin 2021 për shkak të ngjashmërisë së madhe me lojën Bioshock. Zhvilluesi i lojës është kompania zhvilluese ruse Mundfish e cila ka bashkëpunuar së fundmi me Nvidia për të sjellë…
Laptopët e rinj të Nvidia janë më të fuqishëm se PlayStation 5
Nvidia po konkurron me laptopët e rinj kundër konsoles së Sony CES i vitit 2021 deri më tani ka qenë i mrekullueshëm dhe për ta bërë akoma edhe më shumë Nvidia prezantoi serinë e laptopëve GeForce RTX 30. Këto laptop…
Minecraft sjell veçorinë RTX për të gjithë
Pas një kohe të gjatë në fazën eksperimentale, Minecraft sjell vecorinë ray tracing Nëpërmjet një njoftimi në website e tyre zyrtar të lojës, MInecraft ka sjellë ray tracing për çdo përdorues të lojës që e luan atë në një version…
Nvidia GeForce RTX 3080 & 3090 – data e lançimit, çmimi dhe ku mund t’i blini këto karta grafike për Shqipëri & Kosovë
Kartat grafike MSI GeForce RTX 3080 & 3090 të Nvidia janë hapi më i madh në këtë gjeneratë dhe kjo është gjithçka që duhet të dini rreth tyre Kompania MSI sjell në treg serinë e saj jashtëzakonisht të fuqishme të…
Kartat grafike MSI GeForce RTX 3080 & 3090 – data e lançimit, çmimi dhe ku mund t’i blini për Shqipëri & Kosovë
Kartat GeForce RTX 3080 & 3090 janë hapi më i madh në këtë gjeneratë dhe kjo është gjithçka që duhet të dini rreth tyre Kompania MSI sjell në treg serinë e saj jashtëzakonisht të fuqishme të kartave grafike, GAMING dhe…