Tag: RTX 3090

Kartat e reja grafike AMD Radeon RX 6000 mundin RTX 3090 dhe janë më të lira
AMD po shkakton trazira në ujërat e qeta Siç ka bërë vitet e fundit me procesorët Ryzen, AMD duket se dëshiron të trazojë ujërat edhe në fushën e kartave grafike. Konkretisht, besnike ndaj emërimit të saj, kompania zbuloi propozimet e…
Nvidia GeForce RTX 3080 & 3090 – data e lançimit, çmimi dhe ku mund t’i blini këto karta grafike për Shqipëri & Kosovë
Kartat grafike MSI GeForce RTX 3080 & 3090 të Nvidia janë hapi më i madh në këtë gjeneratë dhe kjo është gjithçka që duhet të dini rreth tyre Kompania MSI sjell në treg serinë e saj jashtëzakonisht të fuqishme të…