Tag: rtx 3070

Arrestohen puntorët fabrikave të cilët vodhën 20 GPU RTX 3070 Ti
Tre punëtorë në Wildberries, një shitës rus me pakicë online, dolën me vrap me kartat Geforce RTX 3070 Ti me vlerë gati 38,000 dollarë nga një prej depove të saj, sipas Mash nëpërmjet videocardz. Treshja u kap më vonë pasi…
Nvidia njofton GeForce RTX 3080 Ti ($1200) dhe RTX 3070 Ti ($600)
NVIDIA zbuloi sot dy shtesa në familjen GeForce RTX: GeForce RTX 3080 Ti dhe GeForce RTX 3070 Ti, të disponueshme së shpejti nga rrjeti i saj global i partnerëve të GeForce. GPU e re e familjes GeForce RTX, RTX 3080…
Mungesa e Nvidia GeForce RTX 30 Series mund të vazhdojë deri vitin tjetër
Një raport i ri thotë se Seria 30 e kartave grafike të Nvidia do të mbetet në furnizim të kufizuar për disa kohë, madje edhe gjatë vitit 2021. Pavarësisht lançimit të kartave fillestare të Serisë 30 që nga shtatori i…
Nvidia’s RTX 3070 është vonuar
Ja se cilat janë arsyet përse Nvidia’s RTX 3070 është vonuar Shtatori ishte një muaj i hidhur për lojtarët e PC për shkak të një azhurnimi, pasi të dy GeForce RTX 3080 dhe 3090 dolën në të njëhtën kohë, fluturuan…