Tag: rtx 3060

AMD RX 6600 GPU mund të jenë më të lirë se RTX 3060 dhe 3060 Ti të Nvidia
Ne nuk presim që kartat grafike të AMD-së RX 6600 dhe RX 6600 XT të jenë të disponueshme për kompjuterave të lojërave deri në gusht, por duket se tashmë kemi marrë një shenjë se çfarë lloj çmimi mund të presim.…
Mungesa e Nvidia GeForce RTX 30 Series mund të vazhdojë deri vitin tjetër
Një raport i ri thotë se Seria 30 e kartave grafike të Nvidia do të mbetet në furnizim të kufizuar për disa kohë, madje edhe gjatë vitit 2021. Pavarësisht lançimit të kartave fillestare të Serisë 30 që nga shtatori i…
Nvidia do të limitojë mining në kartat e saj grafike
Momentalisht bota ndodhet në “krizë” për karta grafike për shkak të numrit të ulët të tyre në treg. Kjo ndodh për shkak të scalpers dhe njerëzve të cilët i blejnë ato me shumicë për të bërë mining. Por së fundmi…
Nvidia RTX 3060 12GB do të vijë së shpejti me një super çmim
Nvidia RTX 3060 u prezantua për herë të parë gjatë CES 2021 dhe së fundmi është zbuluar data se kur kjo kartë grafike do të vijë e cila është shumë afër. Nvidia RTX 3060 do të ketë 12GB memorie GDDR6…
Nvidia RTX 3060 mund të kushtojë më shume se RTX 3060 Ti
Gjatë CES 2021 Nvidia prezantoi RTX 3060 e cila do të lançohet gjatë muajit shkurt. Së fundmi disa raporte dhe leaks kanë zbuluar disa çmime rreth kësaj karte grafike të cilat janë më të larta se disa karta grafike të…
Nvidia zbulon GeForce RTX 3060 me një çmim tepër të lirë
Nvidia po zgjeron serinë e RTX 30 duke zbuluar së fundmi RTX 3060 Së fundmi Nvidia ka publikuar shumë gjëra të reja dhe një ndër to është edhe karta grafike më e fundit e cila quhet RTX 3060. Me ketë…