Tag: rocksteady

Së shpejti mund të luani një lojë e re me Superman
Warner Bros. Montreal aktualisht është punuar duke e bërë gati lojën e ardhshme Batman Gotham Knights për publikimin e saj në vitin 2022, por rezulton se studioja mund të ketë një tjetër të lidhur me DC në plan, Superman. Thashethemet…
Zbulohen detajet për Suicide Squad: Kill the Justice League
Loja do të dalë në 2022, ku ju do të luani si Harley Quinn, Deadshot, King Shark dhe Captain Boomerang Gjatë livestream-it të DC FanDome, Warner Bros zbuloi Suicide Squad: Kill the Justice League, një lojë e re nga Rocksteady në…
Zbulohet Suicide Squad: Kill the Justice League
Një co-op me 4 lojtarë nga Rocksteady. Gjatë DC FanDome livestream, Warner Bros zbuloi Suicide Squad: Kill the Justice League, një lojë të re nga Rocksteady për skuadrën e antagonistëve të DC Universe, që ndonjëherë detyrohen të bëjnë gjënë e…
Zhvilluesi i Batman Arkham ka konfirmuar një lojë Suicide Squad
Rocksteady postoi një teaser në Twitter që konfirmon thashethemet që kemi parë në internet këtë vit Shumë njerëz "i bënë veshët dhe sytë katër" në fillim të këtij viti kur emrat e domain-ve të lidhur me Warner Bros u shfaqën…
Xbox Series X mund të lançohet me një lojë ekskluzive Superman
Thashethemi është mjaft emocionues por jo dhe aq solid Një përdorues i një forumi online për gaming, i quajtur OsirisBlack ka vazhduar serinë e tij të ngacmimeve me disa të dhëna të paqarta mbi disa lojëra 'third-party' që mund të…
Zbulohet logoja e fundit e lojës më të re Batman Arkham
Një vazhdim i ri i serisë Batman Arkham po vjen së shpejti nga WB Montreal, studioja e cila më parë lëshoi ​​lojën e mëparshme, Arkham Origins në 2013. Ju mund ta shihni logon e plotë më lart, por ajo vjen…
Rocksteady nuk do të marrë pjesë në E3 këtë vit
Misteri i studios vazhdon. Rocksteady ka qenë shumë i qetë që kur mbylli punë me Batman, ndaj normalisht interneti ka qenë i mbushur me spekulime se me çfarë ka qenë duke u marrë gjatë gjithë kësaj kohe. Fatkeqësisht asnjë nga…
Zhvilluesit e Rocksteady sinjlizojnë drejt një loje Justice League
Prej vitesh tashmë, njerëzit kanë qenë duke pyetur veten se çfarë ka qenë duke bërë skuadra e Rocksteady Studios. Zhvilluesit kanë qenë pak të heshtur kohët e fundit, por kjo nuk i ka ndaluar fansat nga spekulimet e tyre. Thashethemi…
Superman: World’s Finest është loja e rradhës nga Rocksteady?
Ka kaluar goxha kohë që nga lançimi i fundit i Batman Arkham Knight. Rocksteady ka qenë në punime mbi një lojë që atëherë dhe duket se koha e zbulimit zyrtar të saj po afrohet. Pak më parë, një lojë e…