Tag: returnal

Steam zbulon lançimin e Returnal në PC
Një seri localisation updates të Steam kanë lënë të kuptohet se debutimi në PC të Returnal mund të jetë më herët se sa ishte parashikuar. Duke u gdhendur në histori si një nga lojërat më të përfolura të vitit 2021,…
Ekskluziviteti i PlayStation Returnal do vijë drejt PC
Housemarque's Returnal mund të jetë ekskluziviteti i ardhshëm i PlayStation që do të kalojë në PC. Ajo u shfaq në SteamDB herët në mëngjes (26 maj), me emrin e koduar Oregon. Ndërsa nuk mund të konfirmohet 100% se ky është…
Returnal u zgjodh loja më e mirë në BAFTA Awards 2022
Në vitin 2020 Hades mori nominimet dhe çmimet e lojës së vitit nga ceremonitë e çmimeve të profilit të lartë të lojërave. Në vitin 2021, shfaqjet e festimeve të lojërave të tilla si "The Game Awards" kishin rivalë si "Returnal"…
Returnal (PS5) Review
Lojërat bullet-hell janë një zhanër mjaft old-school, por qe gjithsesi kane një audience mjaft te konsoliduar dhe te dedikuar. Returnal sjell deri diku një ndryshim ne formulën standarde te këtyre lojërave, duke marre elemente nga lojëra rogue-like dhe souls-like për…
PlayStation mesa duket ka më shumë se 25 lojëra PS5 në zhvillim
Gati gjysma janë IP plotësisht të reja. Duket sikur ka shumë lojëra të PlayStation 5 të cilat janë në proces. Hermen Hulst, një bashkëthemelues i Guerilla Games i cili u bë kreu i PlayStation Studios në 2019, tha për Wired…
Housemarque zbulon më shumë detaje rreth Returnal
Ketë herë Returnal vjen edhe me një datë lançimi Loja më e fundit nga kompania zhvilluese Housemarque është Returnal e cila është një lojë third-person sci-fi shooter që ndjek ngjarjet e një gruaje që ka ngecur në një lloj time…