Tag: respawn

Apex Legends ndëshkon lojtarët që largohen herët nga ndeshjet e Arena
Në fillim të këtij muaji, Apex Legends shtoi një mod të ri të përhershme 3v3, Arenas. Është e shkëlqyeshme, por me një problem: të larguarit. Asnjëherë nuk është kënaqësi të humbasësh disa raunde radhazi, dhe është akoma më keq që…
Respawn i përgjigjet ankesave mbi çmimin e cosmetics në Apex
Respawn është hapur në lidhje me koston e artikujve premium në Apex Legends in-game store. Në një Reddit AMA të kohëve të fundit, lojtarët theksuan se kostoja e premium skins mund të kushtojë rreth 1800 Apex Coins - që është…
Konfirmohet data e lançimit të Apex Legends: Legacy
Koha e lançimit të sezonit 9 të Apex Legends është afër, dhe edhe nëse Respawn ka dhënë konventën e vjetër të numërimit, duket se studioja po qëndron në hapjen e zakonshme të lançimit. Zhvilluesit kanë konfirmuar saktësisht kur përditësimi i…
Përmirësime të anti-cheat do të vijnë në Season 9 të Apex Legends
Apex Legends ka qenë lojë emocionues me një bollëk përditësimesh tani zhvilluesit kanë konfirmuar ndryshime të tjera të mëdha. Këtë herë, Respawn Entertainment ka konfirmuar se përmirësimet anti-cheat janë përbrenda. Conor "Hideouts" Ford, i cili është pjesë e sigurisë së…
A po kopjon Apex Legends CS:GO me Arenas mode?
Apex Legends do të ketë një modë të re të përhershme loje në 4 Maj i quajtur Arenas, e cila është një përballje tre kundër tre, dy harta të personalizuara dhe madje një fazë blerjeje në çdo raund. Sipas njoftimit…
Respawn zbulon se ata tashmë janë duke punuar me karakteret për Apex Legends Sezoni 13 dhe 14
Respawn Entertainment kanë konfirmuar se ata aktualisht janë duke punuar në Legends për Sezonet 13 dhe 14 të Apex Legends, duke konfirmuar sesa lojtarët e battle royale po presin me padurim. Apex Legends ka qenë një sukses i pabesueshëm, duke…
Update 1.61 i Apex Legends rregullon bug me Heat Shield dhe më shumë
Mund ta ndizni përsëri audion tuaj në lojë. Një patch i ri Apex Legends sapo u bë live më në fund, duke rregulluar një defekt audio në Heat Shield që krijonte një zhurmë të bezdisshme, si dhe më shumë. Bug-u,…
Apex Legends “ndoshta mund të bëhet më shumë sesa thjesht një lojë Battle Royale”
Respawn Entertainment ka lënë të kuptohet se ka plane të mëdha për battle royale-in Apex Legends, duke sugjeruar që ne "ndoshta do të shohim që shooter-i të bëhet më shumë sesa thjesht një lojë Battle Royale". "Tani për tani ne…
Leak i Apex Legends konfirmon veçorinë “Clubs” që mund të vijë së shpejti
Dataminers kanë zbuluar se një veçori e re "Clubs" së shpejti mund të vijë në Apex Legends përpara kalimit të shumëpritur të lojës në cross-platform këtë vjeshtë Shrugtal, data miner i dëgjuar ishte ndër të parët që vërejti këtë veçori…
Apex Legends do të vijë në mobile në fund të 2020
EA dëshiron ta sjelli lojën battle royale në të gjithë botën në mobile në fund të vitit Respawn është duke punuar për të sjellë Apex Legends në platforma dhe shërbime të reja, në mënyrë që loja të luhet nga të…