Seritë e Resident Evil kanë shitur mbi 100 milionë njësi në mbarë botën
Pak pas njoftimit të Resident Evil 8, më saktë Resident Evil: Village, zhvilluesi Capcom ka zbuluar shifrat më të fundit për shitjet e të gjitha lojërave deri më sot. Duhet ta pranojmë që janë mjaft mahnitëse. Në total seritë e…
Capcom planifikon të sjellë “shumë lojëra të reja” deri në prill 2021
Kjo është sipas një prezantimi financiar të Capcom, në të cilën kompania përshkruan "Pasqyrën e strategjive dhe planeve [për] vitin fiskal që përfundon më 31 mars 2021". Si pjesë e "strategjive të rritjes" së tyre, studiot zbulojnë këtë objektiv të…
Resident Evil 3 Remake Review – E bukur për aq sa zgjat
Capcom pati shumë sukses me Resident Evil 2 Remake, e cila shiti me miliona kopje dhe ishte një prej lojërave më të vlerësuara të 2019. Me Resident Evil 3 që në shumë aspekte është e lidhur ngushtë me Resident Evil…
Bëhet leak historia e serialit të Resident Evil në Netflix
Epidemia e T-Virus do të nisë në Clearfield, MD Resident Evil do të vijë në Netflix. Pas raportimeve të shumëta prej 1 viti që një serial në Netflix do të krijohej bazuar tek seria e lojërave me zombie, tashmë është…
Një serial i ri televiziv Resident Evil do të vijë në Netflix
Bazuar në lojërat e famshme nga Capcom Siç ka zbuluar Deadline, platforma e famshme streaming, Netflix, planifikon të sjellë në ekranet tona ekskluzivitetin e famshëm të Capcom, Resident Evil. Shfaqja do të bazohet në universin e krijuar nga kompania japoneze,…
Zhvillimi i Resident Evil 8 supozohet të ketë rinisur
Resident Evil 7 ishte një sukses i madh dhe fansat tani janë duke pritur me padurim lëshimin e Resident Evil 8. Por, duket se përqendrimi i Capcom është më shumë drejt remake-ut. Pavarësisht, një 'leak' i ri zbulon se zhvillimi…
Resident Evil 3 Remake: Detajet e madhësisë për single dhe multiplayer
Lëshimi i Resident Evil 3 Remake do të vijë në pranverë, me lançimin që do të ndodhë në 3 Prill. Detajet e para në lidhje me madhësinë e shkarkimit në Xbox One janë tani në dispozicion. Siç shihet nga një…
Remake-u i Resident Evil 2 ka kaluar shitjet e lojës origjinale
Më shumë se 5 milion kopje janë shitur deri në dhjetor Resident Evil 2 Remake arriti 2 milion kopje gjatë javës së lanqimit dhe ka qenë një pjesëmarrës i madh për këtë vit të suksesshëm të Capcom, dhe tani ka…
Remake i Resident Evil 3 do të vijë në prill të 2020
Remake do të vijë së bashku me Resident Evil: Resistance në PlayStation 4, Xbox One dhe Steam Zërat që kanë kohë që qarkullojnë se një remake i Resident Evil 3 do të vinte tashmë janë konfirmuar, pasi loja u zbulua…
Një reboot super i frikshëm i Resident Evil është në krijim e sipër
Duket se Resident Evil do të sillet sërish në ekranin e madh. Pas mbylljes së serisë së gjashtë Resident Evil: The Final Chapter në 2017n, duket se një reboot do të vijë së shpejti, për të trajtuar origjinën e kësaj…