Tag: resident evil 8

Resident Evil Village Review
Më në fund Capcom ka sjellë lojën e saj të re nga seria e Resident Evil e quajtur Village. Resident Evil njihet për serinë e famshme të filmave dhe lojërave dhe këtu lind pyetja: A do të jetë Resident Evil…
Showcase-i i Resident Evil sjell detaje të reja rreth kësaj loje
Adhuruesit e Survival-horror duhet të jenë të ngazëllyer pasi Resident Evil Showcase Event zbuloi lojën e re të Resident Evil Village, një demonstrim të ri, pamjet e Mode Mercenaries dhe njoftoi Resident Evil 4 VR. Fansat nuk kanë nevojë të…
Resident Evil 8 mesa duket është bërë leak
*Kini kujdes pasi mund të ketë spoilers më poshtë* Një build për zhvilluesit e Resident Evil 8 është bërë leak. Sulmi i ransomware kundër Capcom vazhdon të rezultojë në një leak të ngadaltë të dokumenteve dhe softuerëve të brendshëm, nga…
Resident Evil 8 sjell një story trailer në vitrinën e PS5
Një trailer i ri i historisë për Resident Evil 8 u publikua në vitrinën e madhe të djeshme të PS5, dhe mund të jetë më e tmerrshmja deri më tani Traileri hapet me një paraqitje të shkurtër nga Chris Redfield,…
Traileri i Resident Evil 8 ka njerëz-ujq, shtriga dhe Chris Redfield si antagonist
A ishte Keanu Reeves si Chris Redfield? Pas muajve me spekulime dhe thashetheme, Resident Evil 8: Village, u zbulua më në fund në eventin e PlayStation 5 të Sony. Me ç'shohim nga traileri jemi rikthyer në first-person, por çdo gjë…
Reboot-i i përfolur i Silent Hill mund të zbulohet në eventin e PS5 këtë javë
Një lojë e re e Silent Hill mund të zbulohet si një ekskluzive e PS5 së shpejti, si pjesë e eventit next-gen të Sony që do të mbahet këtë javë. E gjitha kjo vjen si një thashethem nga leaker-i AestheticGamer.…
Resident Evil 8 mund të njoftohet së shpejti
Data e mundshme e lançimit të Resident Evil 8 është zbuluar. Momentalisht Capcom nuk e ka njoftuar akoma lojën për PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox One dhe PC, por përflitet shumë se ajo është në zhvillim e sipër. Raportimet…
Resident Evil 8 mund të jetë FPS; rikthehen zombit tradicionalë
Por jo vetëm, Chris dhe Ethan do të rikthehen po ashtu në lojën e ardhshme Resident Evil Kohët e fundit, ju kemi sjellë disa thashetheme të reja rreth Resident Evil 8, konkretisht, se zhvillimi kishte rifilluar në një moment dhe…
Zhvillimi i Resident Evil 8 supozohet të ketë rinisur
Resident Evil 7 ishte një sukses i madh dhe fansat tani janë duke pritur me padurim lëshimin e Resident Evil 8. Por, duket se përqendrimi i Capcom është më shumë drejt remake-ut. Pavarësisht, një 'leak' i ri zbulon se zhvillimi…