Resident Evil 3 Remake tashmë ka një mod me Fall Guys
Fall Guys është thjesht kudo momentalisht. Ata janë dalluar në Skyrim dhe tani po marrin para rrugët me zombie të Racoon City. Mod-i i ri Jilly Bean i kthen protagonistët e lojës Jill dhe Carlos, në diçka të ngjashme me…
Resident Evil 3 Remake Review – E bukur për aq sa zgjat
Capcom pati shumë sukses me Resident Evil 2 Remake, e cila shiti me miliona kopje dhe ishte një prej lojërave më të vlerësuara të 2019. Me Resident Evil 3 që në shumë aspekte është e lidhur ngushtë me Resident Evil…
Këto janë Resident Evil 3 Remake Cheats
Pasi të keni mbaruar historinë e RE3 Remake, ju do të keni akses në in-game Shop, që ju lejon të bleni cheats. Ka 15 cheats në total që mund të blini nga RE3 Remake Points Shop. Më poshtë është një…
Resident Evil 3 Remake demo do të vijë në konsola dhe PC më 19 mars
Lojë e plotë do të pasojë dy javë më vonë Remake-u i Resident Evil 3 i vitit 1999 do të dalë brenda disa javësh, por ka shumë fansa horrori, të cilët nuk duan të presin kaq gjatë. Një demo për…
Screenshotet e reja të Resident Evil 3 Remake tregojnë më shumë për lojën
Shikoni pamjet e flakhedhësve gjigande. Një tufë me mbi 20 screenshots të Resident Evil 3 Remake kanë dalë online. Ato tregojnë disa nga mjediset e reja të lojës dhe armiqtë që do të hasni në të. Nëse nuk mjaftoheni dot…
Resident Evil 3 Remake: Detajet e madhësisë për single dhe multiplayer
Lëshimi i Resident Evil 3 Remake do të vijë në pranverë, me lançimin që do të ndodhë në 3 Prill. Detajet e para në lidhje me madhësinë e shkarkimit në Xbox One janë tani në dispozicion. Siç shihet nga një…
Capcom zbulon dallimin mes remake-ut të Resident Evil 2 dhe 3
Pavarësisht faktit se të dyja lojërat janë pjesërisht bashkëekzistuese me njëra-tjetrën, Resident Evil 2 dhe Resident Evil 3: Nemesis janë lojëra të ndryshme. Kjo e fundit ka qenë gjithmonë pak më e orientuar drejt aksionit se tjetra, falë antagonistit të…
Mund të kemi një remake të Resident Evil 3 në të ardhmen
Një easter egg për lojën është gjetur në Project Resistance Kur Capcom solli Resident Evil 2 Remake arriti të kishte një nga lojërat më të mira të vitit në treg. Gjithsesi, një Easter egg e Project Resistance sugjeron se në një…
Capcom po hedh shenja drejt Resident Evil 3 Remake
Deri tani, remake-u më i madh i Resident Evil 2 doli në Janar dhe është padyshim një nga lojërat më të mira të vitit. Është e natyrshme pra që fansat të duan të shohin vazhdimin e serisë. Specifikisht loja e…