Remake-u i Resident Evil 2 ka kaluar shitjet e lojës origjinale
Më shumë se 5 milion kopje janë shitur deri në dhjetor Resident Evil 2 Remake arriti 2 milion kopje gjatë javës së lanqimit dhe ka qenë një pjesëmarrës i madh për këtë vit të suksesshëm të Capcom, dhe tani ka…
Remake-u i Resident Evil 2 thuajse ka shitur më shumë kopje se origjinali
Shitjet e Resident Evil 2, origjinali i 1998 dmth, ndodhen në shifrën e 4.96 milion, duke qenë kështu në vend të gjashtë si ndër lojërat më të shitura të Capcom. Tani sado që origjinali kishte një dekadë kohë, duket se…
Devil May Cry 5 i Capcom ka shitur mbi 2 milionë kopje
Devil May Cry 5 tashmë ka shitur mbi dy milionë kopje në mbarë botën. Regjizori i lojës, Hideaki Itsuno, e njoftoi këtë lajm gjatë një paneli në GDC, duke falenderuar fansat për mbështetjen e tyre. Ia vlen të përmendim se…
Devil May Cry 5 del përpara Resident Evil 2 në Steam
Gjithsesi asnjë nga lojërat nuk ia kalon dot Monster Hunter: World. Capcom e ka bërë PC-në një platformë primare për biznesin e tij dhe rezultatet duket se po dalin në sipërfaqe. Devil May Cry 5, që u lançua në 8…
Resident Evil 2: Çdo gjë që duhet të dini mbi DLC e re falas
Ghost Survivors do të trajtojë historinë e tre personazheve. Të premten që lamë pas ishte lançimi i remake-ut të famshëm të Resident Evil 2. Debuti i saj ishte mjaft impresionues dhe na la me mbresa shumë të mira. Gjithsesi një…
Do të kemi krijimin e serive të Resident Evil edhe në Netflix
Sipas një raportimi, Resident Evil do të ketë seritë e saj në Netflix. Ky i fundit mendohet të bashkëpunojë me Constantin Film, kompania gjermane e produksionit pas filmave të tij. Seritë mendohen "të thellojnë mitologjinë ekzistuese dhe të ruajnë linjat…
Resident Evil 2 është lançimi i dytë më i mirë i Capcom në Steam
Loja ka patur suksesin më të madh nga të gjitha prodhimet e Resident Evil Remake-u i Resident Evil 2 u lançua mbrëmë dhe versionit të saj në PC ju deshën vetëm pak orë për tu bërë një nga publikimet më…
2.4 milion njerëz luajtën demon e Resident Evil 2 dhe dështuan
74% e njerëzve që luajtën demon e Resident Evil 2 nuk mund ta çonin deri në fund. Demoja e Resident Evil 2 u lançua përpara një jave dhe kryesisht ka qenë një hit, përveç asaj pjesës së kufizimit kohor që…
Demoja e Resident Evil 2 është live në PC dhe konsola
Keni 30' kohë për të kryer aventurën tuaj . Demoja e shumëpritur e remake-ut të Resident Evil 2 tani është lançuar për PC, PS4 dhe Xbox One. Do ju japë fiks 30 minuta kohë për të shijuar horrorin siç duhet.…
Tokyo Game Show 2018: Trailer-i i ri i Resident Evil 2 Remake
Resident Evil 2 ka qenë i mrekullueshëm që nga shpallja e habitshme në E3 2018, por ky 'story trailer' i ri i planifikuar për TGS 2018 mund të jetë më i miri. Klipi shfaq komplotet e  protagonistëve, Claire Redfield dhe…