Tag: remedy entertainment

Remedy Entertainment zbulon detaje mbi Control 2
Një tjetër lojë Control është në zhvillim e sipër me Remedy Entertainment dhe 505 Games që shpallin zyrtarisht Control 2 këtë javë. Vazhdimi i lojës së parë e cila u publikua në vitin 2019 mori detajet e para së bashku…
Keni pak kohë për të marrë falas këtë lojë në Epic Games Store
Epic Games Store ka zbuluar se një tjetër lojë e njohur është falas sot falë promovimit të vazhdueshëm të festave të një loje falas çdo ditë. Më konkretisht, Epic Games Store po ofron Control nga Remedy Entertainment falas për një…
Nxitoni të merrni falas 3 muaj Discord Nitro dhe lojën Control
Epic Games sjell gjithmonë gjatë çdo jave lojëra të ndryshme falas por kësaj here Epic Games Store ka vendosur që të jap falas 3 muaj Discord Nitro dhe njëkohësisht edhe lojën Control. Discord është një ndër platformat më të mëdha…
Nvidia do të shtojë mbi 60 lojëra në GeForce Now këtë muaj
Sot, Nvidia ka filluar të shpallë shtesat e saj në GeForce Now për muajin Maj. Gjatë këtij muaji, 61 lojëra do të shtohen në shërbimin e lojërave në cloud, me 17 nga ato lojëra që do të publikohen që sot.…
Remedy Entertainment sjell falas Death Rally
Për të festuar 25 vjetorin e krijimit, Remedy Entertainment jep falas përgjithmonë Death Rally Përmes një postimi në Twitter, Remedy Entertainment bëri publike se do të jepte falas përgjithmonë lojën e tyre të parë, Death Rally. Nëse nuk e keni…
Remedy Entertainment ka tre lojëra në zhvillim e sipër
Do të lutemi që njëra të jetë Alan Wake 2. Remedy ka njoftuar në raportin e saj financiar se ka tre lojëra momentalisht në zhvillim e sipër, përfshirë këtu perspektivën e saj në lojën live service të stilit Destiny/Division. Loja…
Mode i ri i Control është live në lojë
Update-i i dytë i planifikuar për Control, Expeditions, është tani live me rastin e përmbylljes së ceremonisë së Game Awards. Expeditions është një mode i ri në lojë që e shtyn Jesse, personazhin kryesor të lojës, në një dimension tjetër…
Update-i i ri i Control përmirëson performancën në konsola
Lançimi i Control në konsola ishte literalisht një katastrofë. Aventura e fundit e Remedy Entertainment vuajti nga problemet me performancën në të gjitha platformat, por situata ishte specifikisht keq në Xbox One dhe PlayStation 4, ku loja binte deri në…
Control mund të marrë një DLC me Alan Wake
Dy DLC dhe një mode i ri do të vijnë nga Remedy për të pasuar suksesin e Control. Control ka pak kohë që ka dalë, po zhvilluesi Remedy Entertainment nuk po harxhon kohë. Ai tashmë ka filluar planet për një…
Control Review
Ka ardhur koha që të flasim për një nga lojërat më të përfolura të momentit dhe ajo është pikërisht loja e rradhës nga Remedy Entertainment, Control. Studion mund ta njihni për punën e saj të mëparëshme në lojëra si Max…