Tag: remastered

Disa foto në San Andreas Remastered sjellin dyshime për GTA 6
GTA Trilogy: The Definitive Edition është konsideruar si nga fansat ashtu edhe nga kritikët si një zhgënjim i madh, por kjo nuk i ka penguar disa lojtarë të kërkojnë në çdo cep për Easter eggs. Pavarësisht se GTA 6 ende…
Grand Theft Auto Trilogy thuhet se do të vijë me çmim të plotë
Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition ishte një nga sekretet më të këqija të ruajtura në lojëra, me leaks të shumta që zbuluan koleksionin shumë përpara se Rockstar Games të bënte njoftimin zyrtar. Por edhe pse Rockstar…
Njoftohet Uncharted 4 & Lost Legacy Remasted Collection për PS5 dhe PC
Më në fund e dimë se cilat janë lojërat e ardhshme të PlayStation që vijnë në PC dhe PS5, dhe zyrtari i saj: Uncharted 4: A Thief's End dhe Uncharted: Lost Legacy do të vijnë në PC dhe PS5 si…
Alan Wake Remastered zyrtarisht lançohet në vjeshtë 2021
Në një postim të fundit në një faqe të komunitetit Alan Wake të quajtur The Sudden Stop, Drejtori kreativ në Remedy Entertainment, Sam Lake, njoftoi zyrtarisht Alan Wake Remastered në një letër të hapur drejtuar fansave të klasikut të kultit.…
Alan Wake Remastered bëhet leak online
Alan Wake Remastered u shfaq në një faqe taiwaneze me një datë lançimi më 5 tetor 2021. Pa prova përfundimtare, gjithçka që mund të bëjmë tani është ta thellojmë më tej këtë leak, por një i brendshëm i industrisë, Wario64…
Një data miner zbuloi se MW2 Remastered campaign do të vijë së shpejti
Një data miner i Call of Duty ka parashikuar një shtesë interesante të ekskluzivitetit që mund të dalë së shpejti Okami13_ tha se campaign i Modern Warfare 2 Remastered do të vijë së shpejti. Data miner-i përmendi gjithashtu se hartat…
Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered mund të lançohet këtë vit
Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered do të lançohet këtë vit në PS4, Xbox One dhe PC me një multiplayer, ose të paktën kështu e ka thashethemi. Lajmi vjen nga një tjetër leak për mode-in battle royale të Call…
Traileri i Sniper Elite V2 Remastered ju jep 7 arsye për të bërë upgrade
Sniper Elite V2 Remastered është në prag të ardhjes, ndaj me këtë rast Rebellion ka pregatitur një trailer që ju jep shtatë arsye se përse duhet të bëni upgrade në këtë version të ri të shooter-it të Luftës së Dytë…
Gearbox sjell Borederlands 1 Remastered këtë javë që vjen
Borderlands 1 do ketë një version Remastered. Të themi të drejtën, nuk u surprizuam nga ky lajm pasi shumica e lojrave të viteve të kaluara po risillen në jetë në këtë mënyrë. Borderlands: Game of the Year Edition do të…
Modern Warfare 2 Remastered po shkon drejt konfirmimit zyrtar
Thashethemet për një Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered dolën në sipërfaqe rreth një vit më parë dhe tani janë konfirmuar nga kompania e vlerësimeve evropiane PEGI. Deri më tani nuk na janë dhënë shumë detaje por dimë me…