Tag: remaster

Mass Effect: Legendary Edition njoftohet zyrtarisht
BioWare më në fund e ka konfirmuar këtë. Electronic Arts dhe BioWare kanë konfirmuar se një remaster i trilogjisë së Mass Effect është në punë e sipër. Versionet e reja nuk do të jenë remakes të plota: BioWare tha se…
Sipas krijuesit të saj, një remaster i Diablo 2 nuk do të ishte e njejta lojë
Një nga krijuesit origjinale të serive të njohura RPG të Diablo ka komentuar mbi mundësine e një remasteri të Diablo 2. David Brevik, krye programues i lojës së parë të Diablo dhe kreu i dizajnit në të dytin, u pyet…
EA mendohet se po përgatit një remaster të Need for Speed: Hot Pursuit
Loja mendohet të vijë edhe në Nintendo Switch. Një thashethem i ri ka filluar të qarkullojë përsa i përket EA dhe serive të Need for Speed. Sipas këtij thashethemi Need for Speed: Hot Pursuit, që u lançua rreth një dekadë…
Një remaster i Battlefield 3 mendohet të jetë në punë e sipër
Më herët gjatë kësaj jave Electronic Arts postoi update-in final për Battlefield V. Një vazhdim i lojës është në punë e sipër për 2021, por një thashethem i ri sugjeron se një version remastered i Battlefield 3 është gjithashtu planifikuar…
Mendohet se një remaster i Diablo 2 do të vijë këtë vit
Kur u njoftuar StarCrafted: Remastered, fansat e Blizzard filluan të kërkonin për një remaster të Diablo 2. Në atë kohë, projekti origjinal i lojës dhe kreu i dizajnit të saj David Brevik sugjeruan se diçka e tillë mund të ishte…
Twitter-i i lojës Mafia riaktivizohet për të dhënë një njoftim
Adresa zyrtare e Mafia në Twitter, që ka qenë e heshtur që nga gushti i 2018s, u riaktivizua sot për të postuar një fjalë të vetme: Family. Sado që fansat do ta vlerësonin nëse kjo do të ishte ndonjë e…
Nintendo do të bëjë remaster lojërat e Super Mario në Switch këtë vit
Nintendo planifikon të rilançojë një numër lojërash në katalogun e Super Mario në sistemet e Switch për këtë vit. Sipas një raportimi, burime të shumëfishta kanë konfirmuar se loja planifikon të bëjë remaster lojërat e serisë 35-vjeçare. Këto remasters do…
Activision konfirmon Call of Duty 2020 dhe disa remasters
Ky do të jetë një vit mjaft i ngjeshur për Activision Në mënyrë aspak surprizuese, këtë vit do të kemi një lojë të re Call of Duty. Gjatë mbledhjes rreth rezultateve financiare të tre-mujorit të fundit të 2019, COO i…
Remaster-i i Miramar në PUBG sjell ndryshime të shumta
Season 5 në PUBG është realisht i gjithi për Miramar, siç kanë sugjeruar edhe dataminers. Ky sezon i ri sjell disa ndryshime për hartën në shkretëtirë. Ndoshta më i vërejturi është se do të popullohet me më shumë armë low-range…
The Lion King dhe Aladdin do të bëhen remastered
Ky mund të jetë lajmi më i mirë që do dëgjoni sot Në një konferencë të GameStop që u mbjt mbrëmë, të hapur vetëm për blerësit, u njoftua se lojërat The Lion King dhe Aladdin do të bëhen remastered dhe…