Tag: ray tracing

Nvidia lançon kartat grafike RTX 3090 Ti
Pas një vonese prej disa muajsh, Nvidia më në fund ka lançuar RTX 3090 Ti. I përshkruar nga krijuesit e tij si "një monster of GPU", ne mund ta vërtetojmë këtë pasi kemi parë se çfarë prodhuesit e palëve të…
Shanset për të kapur një RTX 3050 janë më të larta
Lajmet e Nvidia ndihen si një rekord i thyer në këtë fazë, pasi mungesa e stokut është ende një problem në vitin 2022. Si rezultat, produktet e reja si RTX 3080 12 GB vijnë me një çmim shqetësues dhe ripunimi…
Minecraft sjell veçorinë RTX për të gjithë
Pas një kohe të gjatë në fazën eksperimentale, Minecraft sjell vecorinë ray tracing Nëpërmjet një njoftimi në website e tyre zyrtar të lojës, MInecraft ka sjellë ray tracing për çdo përdorues të lojës që e luan atë në një version…
Black Ops Cold War PC kërkon 250 GB hapësirë për t’u luajtur në Ultra Settings & Ray Tracing
Këto janë parametrat që PC juaj duhet të ket për të luajtur Black Ops Cold War Call of Duty Black Ops Cold War PC është shumë afër datës së planifikuar të lëshimit në 13 nëntor, Activision ka ndarë specifikimet e…
Kështu duket Among Us në Unreal Engine 4 me ray tracing
Nuk ka këmbë njeriu që nuk ka dëgjuar për Among Us deri në këtë pikë. Loja e Innersloth është bërë jashtëzakonisht shumë popullore së fundmi, me 1.5 milionë lojtarë që e luajnë njëheresh në Steam. Natyrshëm me gjithë këtë famë…
Ndriçimi ray-tracing ka arritur në Fortnite
Fortnite sapo u bë më i shndritshëm, domethënë, nëse keni pajisjen për të mbështetur ray-tracing Çfarë do të thotë kjo? Epo, do të thotë nëse keni një kartë grafike të fuqishme dhe mund të ekzekutoni DirectX 12, mund të aktivizoni…
Cyberpunk 2077 do të ketë më shumë veçori ray-tracing për RTX
Mesa duket loja do të duket fantastike në GPU-të e Nvidia Cyberpunk 2077 do të ketë disa veçori specifike për GPU-të Nvidia RTX. Nvidia dhe CD Projekt Red konfirmuan se loja do të ketë disa opsione ekstra RTX kur të…
Tashmë mund të luani Super Mario 64 në PC pa emulator
Projekti i disa fansave është port-i më i mirë i kësaj loje që kemi parë ndonjëherë Lojtarët kanë përdorur emulatorë dhe kanë krijuar mods për Super Mario 64 për vite tashmë. Megjithatë, tani është zbuluar një port i ri i…
Është bërë leak Crysis Remastered, e cila supozohet të vijë me ray-tracing
Ashtu siç po thonë spekulimet, Crysis origjinal me të vërtetë do të marrë një lançim të remaster-it të nga Crytek në të ardhmen e afërt. Ndërsa mbetet të bëhet një njoftim zyrtar, një faqe e re e internetit u zbulua…
Falë ray-tracing, Minecraft nuk njihet në Xbox Series X
Vite pas publikimit të publikimit të kartave grafike RTX të Nvidia, ray-tracing ende konsiderohet si Grali i Shenjtë i grafikave. Kemi parë shembuj të lojërave të vjetra, që kanë qenë totalisht të transformuara nga përdorimi i ray-tracing. Me ardhjen e…