Tag: ranked

Zhvilluesit e Valorant shpjegojnë si funksionon sistemi ranked
Riot Games ka lënë të kuptohet se ekziston një sistem ranking transparent, por lojtarët ende e shohin atë të konfuzuar kur shënojnë më pak pikë pas humbjes. Një zhvillues më në fund ka sqaruar se si Valorant llogarit vlerësimin e…
Pesë karakterët më të mirë në Free Fire Tetor 2021
Garena Free Fire është një nga lojërat më të famshme battle royale në botë. Loja vetë nuk ka nevojë për prezantim në botën e lojërave. Lojtarët duan të shijojnë lojën e tyre të preferuar, por shumë lojtarë kërkojnë të rriten…
Riot premton se do të ndryshojë plotësisht ranked në Valorant
Zhvilluesit thanë se një sistem i ri ranked do të vijë së shpejti Sistemi ranked i Valorant është kritikuar shumë, me lojtarët që ndihen sikur nuk është e qartë se sa afër janë nga një demote apo promote dhe se…
Bug-u i Valorant lejon lojtarët të përdorin Ghost Mode në ndeshje
Tani ju mund të fluturoni nëpër hartë pa pengesë Lojtarët e Valorant kanë gjetur një bug mjaft të madh, i cili i lejon ata të fluturojnë në hartë në ndeshje normale. Ky glitch ka ardhur pasi Patch 1.02 erdhi në…
Shroud shpjegon pse Ranked nuk është një praktike e mirë në CSGO & Valorant
Ylli i Mixer, Michael Shroud Grzesiek ka zbuluar pse ata që aspirojnë të konkurojnë në lojëra si Valorant ose CS:GO nuk duhet të fokusohen shumë te performancën e tyre në ranked playlist. Shroud krahasoi raked playlists të ndryshme në lojëra…
League of Legends nuk do të ketë më promo sezonin e ardhshëm
Nuk do t'ju duhet të luani tre lojëra për të kaluar nga një divizon në tjetrin Mesa duket, Riot Games ka lajme të mira për lojtarët e League of Legends që nuk i pëlqejnë promos. Drejtori i gameplay-t kompetitiv të…
Ndeshjet ranked dhe bots kanë ardhur në PUBG
Pas një jave në test servera, update 7.2 i PUBG është live, duke sjellë një ranked mode për lojtarët që duan ta marrin lojën pak më seriozisht. Ndeshjet ranked i vendosin skuadrat në një hartë me 64 lojtarë të zgjedhur…
Valorant duhet të përdorë sistemin e ranked të League of Legends
Sistemi ranked në Valorant ka nevojë për ndryshime Kanë kaluar rreth dy javë që prej ardhjes së ranked në Valorant, por komuniteti ka filluar ta kritikojë sistemin dhe mënyrën se si ai vendos përballë ekipet. Shumë streamer-a kanë ngritur problemet…
Ranked mode ka ardhur për të gjithë lojtarët e Valorant
Grind-i tashmë ka nisur Për lojtarët e Valorant që duan të shfaqin aftësitë e tyre, tashmë ka ardhur momenti juaj. Të gjithë lojtarët e Valorant kanë tashmë mundësi të luajnë ranked. Me Patch 0.49 që ishte stabël, Riot ka aktivizuar…
Ranked në Valorant do të vijë sot ose gjatë kësaj jave
Zhvilluesit e Riot zbulojnë datën e lançimit të Ranked Bëhuni gati lojtarë të Valorant. Zhvilluesi i lojës Nick Wu hodhi dritë mbi ranked dje, duke shpjeguar se mode-i kompetitiv i Valorant do të vijë së shpejti. Sipas tij, Ranked do…