Tag: rainbow 6

Rainbow Six Siege mund të sjellë përsëri Night Maps
Night Maps kanë qenë një veçori e rëndësishme me Rainbow Six Siege por të cilat u hoqën fatkeqësisht për arsye “competitive”. Por pas “ngacmimeve” të vazhdueshme nga komuniteti, Ubisoft mund t’i rikthejë këto harta. Për të gjithë ju që nuk…
Leaks zbulojnë se Rainbow Six Siege po vjen në Mobile
Tom Clancy’s Rainbow Six Siege është një prej lojërave më popullore të Ubisoft dhe leaks e fundit që kanë qarkulluar kanë njoftuar se kjo lojë po vjen për mobile. Shumë lojëra popullore në industrinë e gaming ka sjellë lojërat e…
Kur do të vijë Y7S1 Demon Veil në Rainbow Six Siege?
Muajin e kaluar Ubisoft prezantoi sezonin e ri bashkë me planet për Year 7 që do të vijnë në Siege dhe sot ka zbuluar se kur do të nis Year 7 bashkë sezonin e ri Demon Veil. Sezoni i ri…
TSM shpallet kampioni i Six Invitational 2022
Six Invitational është një prej eventeve të përvitshme më të mëdha të Rainbow Six Siege në fushën e eSports. Gjatë dy javëve të fundit u zhvillua Six Invitational 2022 me skuadra pjesëmarrëse nga e gjithë bota por që përfundoi me…
Rainbow Six Siege | Cilat janë planet për Year 7?
Pas më shumë se 7 vitesh nga lançimi i lojës, Rainbow Six Siege vazhdon që të ketë një popullaritet goxha të madh me pothuajse mbi 80 milion lojtarë kudo në botë. Dhe Ubisoft ka zbuluar planet për Year 7 dhe…
Rainbow Six Siege rikthen Road To Six Invitational Event
Ubisoft njoftoi së fundi se do të sjell përsëri eventin e shumëpritur Road To Six Invitational i cili vjen  çdo vit tashmë. Por çfarë do të sjellë Rainbow Six Siege këtë herë? Këtë herë Road To Six Invitational iu sjell…
Rainbow Six Extraction zbulon trailer mbi historinë e lojës
Rainbow Six Extraction është loja më e re nga Ubisoft dhe universi i Rainbow Six e cila do të vijë në 20 janar. Dhe së fundmi Ubisoft ka sjellë një trailer i cili na tregon më shumë rreth historisë së…
Rainbow Six Extraction Preview Demo
Rainbow Six Extraction është afër datës së lançimit dhe ne mezi po e presim. Fatmirësisht falë miqve tanë tek Ubisoft ne patëm mundësinë që të provonim një Preview Demo të Rainbow Six Extraction. Për të gjithë ju që ndoshta nuk…
Rainbow Six Siege po teston crossplay dhe crossprogression
Më përpara Ubisoft është shprehur se dëshiron që pothuajse të gjithë lojërat e saj PvP të jenë cross-play dhe mesa duket Rainbow Six Siege do ta sjellë këtë veçori së shpejti. Crossplay dhe crossprogression janë dy vecori të cilat janë…