Tag: PVP

Watch Dogs Legion ka vonuar mode-et e tyre PvP dhe DLC
Watch Dogs Legion ka pasur një rënie të përditësimeve  që nga lançimi i tij vitin e kaluar, megjithëse defektet kanë shkaktuar vonesa të disa veçorive të planifikuara si modaliteti i tij online. Tani Ubisoft ka paraqitur një udhërrëfyes të ri…
Blizzard do të sjellë harta të reja PvP për Overwatch së shpejti
Megjithëse shumë brenda komunitetit të Overwatch janë ende duke u rikuperuar nga largimi i drejtorit të lojës Jeff Kaplan muajin e kaluar, përditësimi i fundit nga zhvilluesit është postuar. Është drejtuar nga Aaron Keller, një anëtar themelues i ekipit origjinal…
The Walking Dead: Survivors është loja e ardhshme PvP strategy survival për mobile
The Walking Dead: Survivors është një lojë krejt e re për mobile(iOS dhe Android) bazuar në tower defense dhe ndërtimin e një vendbanimi për të mbijetuarit. Para ca kohësh u njoftua një lojë të re për franchise-in e The Walking…
Ghost War, PvP e Ghost Recon Breakpoint ka elementë battle royale në të
Ghost Recon Breakpoint e Ubisoft vjen me një mode PvP të quajtur Ghost War. Ky mode mund të jetë një gjë e mirë ose e keqe për lojën. Gameplay i Ghost War mund të jetë intensiv, por nëse nuk implementohet…
Lojtarët e Eve Online po masakrohen nga sulme NPC
Lojtarët e Eve Online janë nën sulm dhe duket se këtë herë, fajin nuk e kanë rivalitetet e vazhdueshme të lojës. Mbrëmjen e shkuar lojtarët filluan të raportonin se Drifters (një fraksion NPC i lojës), që shumicën dërrmuese të kohës…
Falë kontraditave me Steam, Guardians of Ember bëhet falas
Gameforge njoftoi se loja Guardians of Ember, e cila origjinalisht shitej në Steam, është tashmë falas dhe e disponueshme për të gjithë përmes faqes zyrtare të saj. E zhvilluar nga studioja Runewalker Entertainment, loja u përfshi në disa probleme nga…