PUBG zgjeron arenën kompetitive me PUBG Global Series në 2020
PGS do të ketë katër evente dhe do të mbyllet me PUBG Global Championship Kompeticione globale si Fortnite World Cup dhe League of Legends World Championship patën shumë sukses në 2019, duke thyer respektivisht rekorde në çmime dhe në shikueshmëri.…
Gen.G triumfon në PUBG Global Championship 2019
Ekipi korean mbajti kryesimin ndaj Four Angry Men dhe FaZe Clan Gen.G arritën të mbajnë kryesimin e tyre ditën e parë për shumë pak pikë, duke arritur fitoren e parë në PUBG Global Championship. Pasi përfunduan në vend të 9…
Një bug ka përndjekur gjysmëfinalet e PUBG Global Championship
PUBG Global Championship është eventi më i madh pro i çdo viti për këtë lojë. Me mbi $3 milionë në prize pool dhe me skuadrën fituese që klasifikohet si skuadra më e mirë e PUBG në botë, mund të themi…
Zbulohen grupet dhe skin-et e PUBG Global Championship 2019
Zbulohen detajet e PUBG Global Championship PUBG Global Championship është gati për të filluar dhe më në fund kemi një listë të ekipeve që do të jenë në çdo grup si dhe item-at e rinj që do të kenë tematikën…