Tag: pubg battlegrounds

Zhvilluesit e PUBG po nisin një lojë të re
Krafton po punon në një lojë të re ndryshe nga PUBG Krafton, zhvilluesit e PUBG: Battlegrounds dhe spin-off-et e tij, njoftuan këtë javë se ka filluar zhvillimin aktiv në një titull të ri që është shumë më ndryshe nga ajo…
Assassin’s Creed vjen në PUBG Mobile dhe New State
PUBG: Battlegrounds dhe New State Mobile po bashkëpunojnë me Ubisoft për një event me Assassin's Creed Krafton njoftoi se Assassin's Creed do të shfaqet në PUBG: Battlegrounds dhe New State Mobile muajin e ardhshëm. "Kur tregimet e Animus të bëhen…
Mbi 100 lojtarë të PUBG janë arrestuar
Gjithsej 108 lojtarë të PUBG janë arrestuar (dhe nga ata 24 janë burgosur) pasi u nderhynë nga policia gjatë një eventi LAN në Bangladesh. Nga të arrestuarit, 78 persona thuhet se janë ende në pritje të verifikimit të moshës për…
PUBG Mobile po zhvillon një koncert me Blackpink
Blackpink po kthehet në PUBG edhe një herë këtë muaj, por në vend që të vijë sërish në PUBG: Battlegrounds si herën e kaluar, grupi K-pop do të shfaqet këtë herë në PUBG Mobile. Grupi do të luajë në koncertin…
Harta e re e PUBG do të zbulohet në 25 Qershor
Harta e ardhshme e PUBG do të zbulohet zyrtarisht gjatë një livestream të zhvilluesve më 25 Qershor, dhe arena e re e Battle Royale duket të jetë sa madhësia e Erangel Harta e radhës e PUBG do të zbulohet gjatë…
Shifrat tregojnë se PUBG Mobile është më lart se Console/PC
Krafton, kompania e zhvilluesit të PUBG, ka publikuar raportin e fitimeve të saj për vitin 2021 dhe konfirmon shumën masive të parave që PUBG bëri gjatë vitit. Raporti gjithashtu hedh dritë mbi atë se sa më i madh është PUBG…
Fansat e PUBG kërkojnë paratë e tyre pasi loja u bë Free-To-Play
Në fillim të kësaj jave, PUBG: Battlegrounds më në fund bëri kalimin e tij të shumëpritur në Free-to-Play por jo të gjithë janë të kënaqur për këtë. I lançuar në vitin 2017, PUBG: Battlegrounds ishte një nga battle royale më…
PUBG PC | Merrni tani PUBG falas në PC nëse nuk e keni bërë
Pra, është zyrtare. PUBG Battlegrounds është falas. Tani nuk keni absolutisht asnjë justifikim për të mos e luajtur atë, përveç përpjekjes për të ruajtur një farë kohe të lirë në jetën tuaj, domethënë. Ndërsa çdo lojtar mund ta luajë lojën…