Tag: ps

Lojërat falas për PS Plus Gusht 2022?!
Shërbimi PS Plus i Sony po përgatit lojëra të reja për gushtin 2022 për abonentët dhe ne kemi të gjitha thashethemet më të fundit për lojërat e reja, si dhe parashikimet tona të lojërave PS4 dhe PS5. Sistemi i rinovuar…
Sony zbulon lojërat e PS3 që do të vijnë në PS Plus
Abonimi i ri i PlayStation Plus do të sjellë goxha gjëra të reja dhe një prej tyre janë edhe disa lojëra ikonike nga PS3. Dhe Sony ka zbuluar listën e lojërave të PS3 që do të vijnë në PS Plus…
Loja ekskluzive e PlayStation 5 mund të vijë falas
Një ndër lojërat ekskluzive të PlayStation 5 e cila doli vitin e kaluar, do të bëhet së shpejti free-to-play sipas një leak të zbuluar së fundmi. Loja në fjalë është Destruction AllStars e cila erdhi në PlayStation 5 në shkurt…
LEGO Star Wars: The Skywalker Saga merr një datë lançimi
LEGO Star Wars: The Skywalker Saga është ndoshta loja më emocionuese në të gjithë serinë LEGO, dhe zhvilluesi Traveller's Tales sapo ka publikuar një trailer të ri në Gamescom 2021 Openning Night Live. Fatkeqësisht, kytraile gjithashtu konfirmon se loja do…
Ratchet & Clank: Rift Apart (PS5)
Më në fund Ratchet & Clank jane rikthyer, kete radhë ekskluzivisht ne PlayStation 5 dhe fale Albagame dhe Sony ka ardhur ne duart tona për ta luajtur dhe për të të dhënë mendimin tone. Por ku do të na çojnë…
‘Glider redeploy mechanic’ do të zhvendoset nga game modes e Fortnite
Në update-in 6.20 të Fortnitemares, Epic mundësoi 'glider redeployment' në të gjithë game modes-at e Fortnite. Pra lojëtarët mund të përdornin glider-in kur të donin për aq kohë sa kishin mbi tre njësi në përdorim. Epic njoftoi se në update-in…