EA po blen Codemasters për 1.2 miliardë dollarë
Me lojëra si Need for Speed, F1, Grid, Project Cars dhe Dirt, EA duket se po kërkon të dominojë zhanrin Racing Electronic Arts ka rënë dakord të blejë zhvilluesin nga Mbretëria e Bashkuar, Codemasters në një lëvizje që mund të…
Është njoftuar data e lançimit të Project Cars 2
Project Cars 2 i Bandai Namco do të dali në mbarë botën më 22 Shtator. Loja e zhvilluar nga Slightly Mad Studios do të dali në PC, PlayStation 4 dhe Xbox One. Project Cars 2 do të shfaqi përmirësime të…