FPS e re nga Riot do të quhet Valorant dhe do të zbulohet së shpejti
Sipas këtij leak-u, Project A duket fare pranë Pranë fundit të vitit të kaluar, zhvilluesit e League of Legends Riot Games zbuloi se do të sillte disa lojëra të reja në zhanre të ndryshme, përfshirë këtu një lojë fighting, një…
Ja se kur mund të vijë beta e Project A nga Riot GAmes
Ne do të kemi mundësi ta provojmë lojën më shpejt sesa pritej Gjatë stream-it të 10 vjetorit të League of Legends në 15 tetor, Riot Games zbuloi se do të sillte gjatë viteve në vijim disa projekte të reja. Një…
Një sistem i ri kundra hileve do të vijë në League of Legends
Ky sistem i ri do të përdoret edhe në lojën e re të Riot, Project A Një sistem i ri kundra hileve do të shtohet nga Riot Games për të ndaluar hackers në League of Legends, sipas një deklarate të…
Pse Project A i Riot do të ketë performancë më të mirë se CS:GO?
Riot premton se netcode i lojës do të jetë më i mirë se çdo shooter tjetër kompetitiv Project A u lançua së bashku me shumë lojëra të tjera gjatë fesitmeve të 10-vjetorit të Riot dhe tashmë fansat kanë filluar të…
Riot po krijon një lojë first-person-shooter me emrin “Project A”
Riot Games po zgjeron repertorin e tyre të lojrave Riot Games ka zbuluar një lojë me emrin e koduar Project A, e cila do të jetë një lojë taktike first-person-shooter. Në edicionin e 10 vjetorit të League of Legends të…