Tag: pro

Ndërron jetë ish-pro i CSGO MAiNLiNE
Në skenën e esporteve të Amerikës së Veriut ka pasur një derdhje homazhe për Michael ‘MAiNLiNE’ Jaber, një ish -lojtar dhe trajner i CS: GO i cili ka vdekur në moshën 26 vjeç. Lajmi u zbulua në Twitter nga lojtari…
Riot do të mbyllë llogaritë e pro-ve të LoL 2021
Drejtori i dizajnit të lojës League of Legends, Mark ‘Scruffy’ Yetter, tha se Riot do të mbyllë llogaritë që iu dhanë profesionistëve, për shkak të ‘fitimeve të padrejta’ që ata kanë në krahasim me lojtarët e tjerë që po përpiqen…
Si të bëheni lojtar pro në Free Fire
Nëse po pyesni veten se si të bëheni një lojtar profesionist në Free Fire, këto janë disa këshilla për të filluar karrierën tuaj herët. Dikur Free Fire nuk kishte një skenë shumë të gjerë në esports. Në ditët e para…
Lojtarët pro të Fortnite japin këshilla për përmirësimin e frame rate-it
Fortnite battle royale Season 3 ka ecur mjaft mirë deri më tani. Gjithsesi, gjithmonë ka vend për më mirë. Kur vjen puna për një frame rate të mirë në lojë ka disa gjëra që duhen mbajtur në mendje dhe aplikacione…
Dy pro të Overwatch gjobiten me $1000 pasi shkruajtën “big dick” në chat
Dy lojtarë profesionalë janë gjobitur nga Blizzard pasi in-game chat i tyre ishte i dukshëm në stream. Jung-won ‘Lastro’ Mun i Valiant dhe Dong-jun ‘Rascal’ Kim i Shock janë gjobitur të dy me nga $1000 pasi shkruajtën me shaka mesazhe…
Sa para fiton për një orë një pro i Fortnite?
Teksa shumica prej nesh përpiqemi shumë për të fituar një rrogë standarte, disa prej lojtarëve të Fortnite, një pjesë në moshën 13 ose 14 vjeç, janë duke fituar me qindra dhe mijëra dollarë nga Fortnite. Kjo përmes streameve, rrogës dhe…
Sofa mbyll karrierën e tij si pro i Fortnite
Ish lojtari i Fortnite për T1, Alex “Sofa” Kolich ka njoftuar se do ta mbylli karrierën e tij në lojërat kompetitive. Lojtari e njoftoi këtë në 25 mars. "Do i jap një mbyllje karrierës time në Fortnite," tha Sofa në…
Katër pro të Fortnite bëhen ban pas një kontradite në FNCS
Rikthimi i Fortnite Champion Series’ (FNCS) është përndjekur nga një tjetër akuzë hileje, me dyshen kryesore të NA-East që është bërë ban me akuzën se kanë bërë teaming gjatë finaleve. Nate ‘Kreo’ Kou, Logan ‘Bucke’ Eschenburg, ‘Keys’ dhe ‘Slackes’ u…
EA zgjodhi fituesin e një ndeshjeje pro të FIFA me guri-letra-gërshëra
Të luajturit eSports në mënyrë profesionale, është ende një koncept relativisht i ri për shumicën dërrmuese të botës, pavarësisht se industria në vetëvete është duke u rritur me hapa galopantë. Gjithsesi, ka ende disa gjëra të çuditshme që mund të…
Ja çfarë pajisjesh përdorin lojtarët profesionistë të Fortnite
Një sondazh zbulon hardware-in e preferuar të lojtarëve profesionistë të Fortnite Për lojtarët e Fortnite të cilët duan të përmirësojnë aftësitë e tyre në PC, pajisjet e mira padyshim që janë të nevojshme. Edhe pse ato nuk mund ta bëjnë…