Tag: prince of persia

Prince of Persia: The Sands of Time Remake shtyhet përsëri
Prince of Persia: The Sands of Time Remake u zbulua për herë të parë gjatë 2020 dhe ishte planifikuar për t’u lançuar më 2021. Por Ubisoft vendosi ta shtynte për në 2022, më pas për 2023 dhe tashmë loja është…
Remake i Prince of Persia do të dalë para Prillit të 2022
Ubisoft ka konfirmuar në një konferencë se Prince of Persia Remake do të jetë lançuar para fundit të vitit të tyre fiskal, ose para prillit 2022. Në një përditësim të ri të shpërndarë nga Ubisoft, ata kanë zbuluar se Prince…
Remake-u i Prince of Persia është vonuar sërish
Remake-u i Ubisoft për Prince of Persia: The Sands of Time është vonuar sërish. Pasi u shty nga 20 janari në 18 mars të këtij viti, zhvilluesi njoftoi së fundmi se loja ka ende nevojë për më shumë kohë. Se…
Ja çfarë solli eventi i Ubisoft Forward
Ubisoft Forward sjell sporte ekstreme, zotat grek dhe më shumë Mbrëmjën e djeshme Ubisoft prezantoi një tjetër prej eventeve të tij Forward ku kompania prezantoi disa nga lojërat e saj dhe dha akoma më shumë detaje mbi lojërat të cilat…
Prince of Persia Remake thuhet se do të vijë këtë vit
Loja thuhet se do të lançohet në nëntor për PlayStation 4 dhe Switch Në një shitës online është zbuluar një remake i Prince of Persia. Një përdorues i Twitter arriti të kapte screenshot dy listime të ndryshme për Prince of…
Një lojë e re e Prince of Persia mund të vijë së shpejti
Një lojë e re Prince of Persia mund të zbulohet së shepjti, ose të paktën kjo sugjerohet nga një thashethem i ri. Këto të fundit vijnë nga një përdorues i verifikuar i Reset Era dhe leaker, Okabe. Kjo e dhënë…
Prince of Persia rikthehet… por nëpërmjet For Honor
Pak kohë më parë ju ishit njoftuar se Prince of Persia po përgatitej për rikthimin e tij të lavdishëm, përmes një VR Escape Room, ku mund të gjeni në qytete të ndryshme në të gjithë botën. Por me sa duket…
Ubisoft njofton një lojë VR të Prince of Persia, The Dagger of Time
Si me rastin e Half-Life dhe Half-Life: Alyx, shumica e fansave të lojërave të Prince of Persia nuk mendojnë për VR kur dëgjojnë emrin e serive. Ubisoft gjithsesi ka zbuluar një lojë VR të Prince of Persia të quajtur "The…