fbpx

Tag: pmco

Zbulohet procesi i kualifikimit të Kampionatit Global PUBG 2021 Evropë dhe Amerikë

Lista e Evropës dhe Amerikës do të duhet të jetë e qëndrueshme në sezonin që çon deri në Kampionatin Global PUBG (PGC) të Nëntorit për të fituar një ftesë në ngjarjen Kryeministri jashtë linje. Ekipet do të fitojnë pikë kualifikimi…

PUBG Mobile: Cfarë duhet të dini rreth PMCO Spring Split 2021
Viti 2021 ka nisur dhe kjo gjë ka bërë që edhe Tencent të nis punën me PUBG Mobile Club Open ose siç njihet ndryshe PMCO. Regjistrimet kanë nisur dhe do të mbyllen më 24 janar. Më poshtë do të shpjegojmë…
PUBG Mobile esports do të ketë një prize pool prej $14 milionë në 2021
James Yang, drejtori i PUBG Mobile global esports në Tencent, zbuloi pize pool-in për skenën e esports të lojës në 2021, gjatë ditës së parë të Global Championship (PMGC). PUBG Mobile esports do të ketë një çmim masiv prej $14…
PUBG Mobile zbulon planet për esports në 2021
Mesa duket PUBG Mobile ka plane të mëdha në esports për vitin 2021 Gjatë Esports Awards Expo, James Yang i cili është drejtuesi global i PUBG Mobile esport ka zbuluar planet që ka për esport në PUBG Mobile gjatë vitit…
PUBG Mobile World League thyen rekorde shikueshmërie
Sezoni i parë i PMWL arriti mbi një milionë shikues PUBG Mobile World League u mbajt nga 10 korriku më 9 gusht dhe kishte një prize pool prej $850,000. Ai ishte i ndarë në dy rajone, Lindje dhe Perëndim, dhe…
Finalet rajonale të PMCO Europe janë shtyrë pas problemeve
Tournament-i do të zhvillohet më vonë, por data ende nuk është përcaktuar Finalet rajonale të PUBG Mobile Club Open Europe për spring split 2020 janë shtyrë për një datë të mëvonshme pas problemeve të shumta që ka patur ky kompeticion…
PUBG Mobile shprehet se kur do të vijë Erangel 2.0
Lojtarët do të duhet të presin edhe pak përpara se ta luajnë lojën. Fansat e PUBG kanë qenë duke pritur me padurim për Erangel 2.0, një version të përmirësuar dhe të transformuar të hartës klasike të Erangel. Ajo u zbulua…
Tencent zbulon planet e 2020ës për PUBG Mobile esports
Prize pool-i total do të jetë mbi $5 milionë. Me PUBG Mobile Club Open (PMCO) 2019 Fall Split Global Finals që u mbyllën, Tencent zbuloi planet e tij të esports për 2020n. Prize pool-i në total për vitin 2020 do…
PUBG Mobile do të marrë “Rage Gear” mode dhe një opsion color-blind
Bëhuni gati të qëlloni automjete brenda lojës. PUBG Mobile do të marrë një mode color-blind dhe një mode të ri death race të quajtur "Rage Gear". Kjo u zbulua nga Tencent gjatë PUBG Mobile Club Open (PMCO) Fall Split Global Finals.…
PUBG Mobile zbulon Finger Dance Challenge me bileta falas për PMCO Global Finals
Loja ka bashkëpunuar me single-in "Live Fast" të Alan Walker. Në bashkëpunim me këngën single të DJ norvegjez, Alan Walker, "Live Fast", PUBG Mobile ka vendosur të organizojë Finger Dance Challenge. Ky konkurs do të vazhdojë deri në 17 nëntor,…