Tag: playstation vita

Sony po mbyll suportin për PS3 dhe Vita
Sony Interactive Entertainment ka lëshuar përditësime të reja për PlayStation 3 dhe PlayStation Vita, por mos u emociononi shumë. Aty ku përditësimet e sistemit zakonisht shtojnë veçori dhe rregullime të reja emocionuese, PS3 dhe Vita në fakt po humbasin disa…
Disa lojëra të PlayStation janë pothuajse të paluajtëshme
Një numër lojërash klasike PlayStation duket se po skadojnë në PlayStation 3 dhe PlayStation Vita, duke u bërë në mënyrë efektive plotësisht të pamundshme për ata që e blenë lojën përmes digital store të Sony. Një numër në rritje i…
PS Plus ofron Hitman, For Honor dhe 100 GB cloud storage për shkurtin
Ky është muaji i fundit për PS Plus Subscribers në PS3 dhe PS Vita Subscriberat e PlayStation Plus kanë një muaj të mirë përpara tyre. Sony do ju japë anëtarëve të PS Plus Hitman të 2016s dhe For Honor për…