Tag: playstation state of play

Resident Evil Village po merr suport për PlayStation VR2
Përditësimi i parë i shpallur i Capcom për Resident Evil Village, hyrja kryesore e paharrueshme e vitit të kaluar në ekskluzivitetin e aksionit të mbijetesës horror, po merr suport për PlayStation VR2, i cili do të jetë i disponueshëm për…
Loja Stray zbulon datën e lançimit për PlayStation
Loja e shumëpritur Stray ka marrë një datë lançimi më 19 korrik pas një traileri të fundit të lojës, i cili gjithashtu njoftoi se loja do të jetë falas pas lançimit për abonentët e PS Plus. I zbuluar për herë…
Shumë lojëra të mëdha nga Sony vijnë në PC
Nëse je një lojtar PC që shikon njoftimet e lojërave të Sony State of Play, je me fat. Jashtë ofertave PSVR, pothuajse gjithçka që shfaqet duke përfshirë serinë ekskluzive të Sony PlayStation Spider-Man, po vjen në PC. Kemi gjithashtu një…
Një remake i Resident Evil 4 do të vijë vitin tjetër
Pas shumë thashethemesh dhe leaks, më në fund gjatë State of Play u konfirmua nga Capcom dhe PlayStation se një remake i lojës Resident Evil 4 do të vijë vitin tjetër. Këtë zbulim e ka bërë nëpërmjet një trailer goxha…
Transmetimi i PlayStation “State of Play” jepet në 2 Qershor
Live stream i ardhshëm i Sony State of Play do të arrijë të enjten, më 2 qershor dhe PlayStation po premton "gati 30 minuta njoftime dhe përditësime nga bota e PlayStation". Kjo përfshin "zbulime emocionuese nga partnerët third party, plus…
Sly Cooper 5 dhe Infamous 3 mund të njoftohen ne fundvit
Të dy ekskluzivitetet Sly Cooper dhe Infamous u përfol vitin e kaluar se do të riktheheshin në PlayStation 5 me lojëra të reja. Këto njoftime për Sly Cooper 5 dhe Infamous 3 tani janë të lidhura për fundin e vitit…
Kur nis dhe çfarë do të sjellë PlayStation State of Play?
Sony ka njoftuar se kur do ta zhvillojë livestream e radhës të State of Play për PlayStation ku do të prezantohen goxha të reja dhe surpriza. Sipas njoftimi të kryer nga Sony, State of Play pritet që të zhvillohet sot…