Black Ops Cold War është loja më e shitur në PS5 për vitin 2020
Shihni se cilat lojëra zunë vendet kryesore për PS5 dhe PS4 Sony ka zbuluar lojërat digjitale më të shkarkuara në të gjithë PS5 dhe PS4 nga i gjithë viti 2020, dhe rezultatet kanë ndryshuar disa nga kur ishte vetëm nëntori.…
Tani keni mundësinë të provoni Dreams falas
Demoja është në dispozicion në PlayStation Store Sipas Menaxherit të Komunikimeve të Media Molecule, Abbie Heppe në PlayStation Blog, demoja i Dreams tani është në dispozicion në PlayStation Store. Mjeti krijues i ekipit me komunitetin e madh, ofron mundësinë që…
Sony zyrtarizon datën e zbulimit të PlayStation 5
PlayStation 5 do të zbulohet nesër Pas shumë zërash, Sony ka konfirmuar se eventi i zbulimit të PlayStation 5 do të zhvillohet nesër, duke zbuluar datën, orën dhe vendin për zbulimin e konsolës së tyre të gjeneratës së ardhshme. Zbulimi…
Sony konfirmon zyrtarisht lançimin e PlayStation 5
PlayStation gjithashtu shtoi se controller-i i PS5 do të vijë me shumë veçori të reja. PS5 do të lançohet në fundin e 2020s krahas rivales së saj, Xbox Project Scarlett. Kjo është konfirmuar nga PlayStation, duke njoftuar zyrtarisht se konsola…