Tag: PlayStation 3

Sony po mbyll suportin për PS3 dhe Vita
Sony Interactive Entertainment ka lëshuar përditësime të reja për PlayStation 3 dhe PlayStation Vita, por mos u emociononi shumë. Aty ku përditësimet e sistemit zakonisht shtojnë veçori dhe rregullime të reja emocionuese, PS3 dhe Vita në fakt po humbasin disa…
Disa lojëra të PlayStation janë pothuajse të paluajtëshme
Një numër lojërash klasike PlayStation duket se po skadojnë në PlayStation 3 dhe PlayStation Vita, duke u bërë në mënyrë efektive plotësisht të pamundshme për ata që e blenë lojën përmes digital store të Sony. Një numër në rritje i…
Luani të gjitha lojërat e PlayStation 3 në PC-në tuaj
Është marrë më shumë se një dekadë, por një ekip zhvilluesish kanë arritur të sjellin çdo titull të vetëm të PlayStation 3 në PC përmes një emulatori. Ne e dimë se industria është një tronditëse për të lënë lojërat e…
Një superkompjuter është ndërtuar i gjithi nga disa PS3
Gjatë vitit 2010, U.S. Air Force ndërtoi super kompjuterin e saj në mënyrë që të ulte kohën që i duhej për të procesuar të dhënat dhe imazhet që kishin nevojë. Ky super kompjuter ishte ndër më të fuqishmit në botë…
Menuja e PlayStation 3 ka një veçori që askush nuk e dinte
Megjithëse kanë kaluar katërmbëdhjetë vjet që nga dalja e PlayStation 3, sapo lexuam në Reddit se ikonat në ekranin kryesor lëvizin sipas lëvizjeve tona. Përdoruesi i Reddit JhonnyRivers28 vuri re detajin e vogël kur lëvizi konsolën e tij dhe thjesht…