fbpx

Tag: playerunknown’s battleground

Një lojë e re e vendosur në universin e PUBG do të vijë së shpejti
Dy lojëra të lidhura me PUBG do të vijë gjatë 2021 dhe 2022 Universi i PUBG pritet të zgjerohet gjatë vitit që vjen me një lojë të re. Loja e re do të jetë e zhanrit survival horror dhe do…
PUBG ilustron tentativat e saj Anti-Cheat me një video
PlayerUnknown’s Battlegrounds është përballur me njerëz që bëjnë hile dhe luajnë në mënyrë të padrejtë që në fillim të popullaritetit të saj masiv. Vetë PUBG Corp është treguar shumë agresive ndaj hacker-ave, duke shkuar deri në pikën e thirrjes së…
Blink for PUBG Tournament presented by GameON Albania
Tournamenti do të zhvillohet në Tiranë në sallat e Blink Prime në datat 25 dhe 26 Maj 2019. Prize Pool është 2000 EUROdhe do të ofrohet nga organizatorët (BLINK). Ekipi i GameON Albania do të jetë prezent me komentimin, prezantimin dhe me shumë surpriza. Tournameti do transmetohet LIVE në…
PES 19 dhe PUBG janë falas për një kohë të shkurtër në Xbox Store
Pro Evolution Soccer 2019 nga Konami dhe PlayerUnknown Battlegrounds nga Bluehole janë për momentin falas në Xbox One. Akoma nuk është bërë e ditur arsyeja, por lojtarët e Xbox mund të kërkojnë në Xbox One Store dhe të përfitojnë këto lojëra…
PlayerUnknown’s Battlegrounds do të vijë si një lançim konsole ekskluzivisht për Xbox One
PlayerUnknown’s Battlegrounds do të lançohet ekskluzivisht për Xbox One më vonë gjatë këtij viti, siç u lajmërua gjatë shfaqjes së madhe së Microsoft në E3. Zhvilluesi Brendan Greene doli në skenë për të thënë lajmin duke saktësuar që loja do…