Tag: playerunknown battlegrounds

PUBG Mobile update 2.0 do të sjellë Livik të përmirësuar
Përvjetori i katërt i PUBG Mobile, Step 4ward është në vazhdim, me një video të re që konfirmon një përditësim në mënyrën që lojtarët kanë kërkuar prej vitesh: Një version i përmirësuar i hartës Livik vjen në përditësimin e Versionit…
PUBG sjell një racing event të tipit Mario Kart për festa
Ndërsa ngjarja festive e bashkëpunimit të PlayerUnknown's Battlegrounds me Kakao filloi në fillim të këtij muaji, argëtimi dimëror nuk po ndalet këtu. Krafton po teston një modalitet garash në serverin e testimit të lojës Battle Royale, LABS. Modaliteti Winter Race…
Dr Disrespect do të luajë PUBG Mobile këtë muaj
Dr Disrespect do të luajë PUBG Mobile më 29 tetor, ditën e fundit të eventit “13 Days of Halloween”. Eventi do të ndodhë më 29 tetor nga ora 19:00 CT në kanalin PUBG Mobile në YouTube. Në të, Doc do…
Alan Walker i rikthehet bashkëpunimit me PUBG Mobile
PUBG Mobile ka bashkëpunuar me një sërë figurash, kompanish dhe shfaqjesh ndër vite. Disa nga bashkëpunimet  më të njohura përfshijnë Godzilla vs Kong, McLaren, Tesla, BLACKPINK dhe Resident Evil. Ata kanë kontribuar në famën e lojës dhe kanë sjellë përmbajtje…
PUBG creator zbulon më shume rreth lojës së re Prologue
Brendan Greene, më i njohuri si 'PlayerUnknown', është teknikisht babai i zhanrit Battle Royale që ka përfshirë botën e lojërave kohët e fundit. Kohët e fundit, Greene u largua nga studio përgjegjëse për zhvillimin në PUBG, dhe ka dhënë një…
Krijuesi i PUBG largohet nga Krafton për të formuar një Studio të re
Brendan Greene, i njohur më mirë si  PlayerUnknown, ka njoftuar se do të largohet nga zhvilluesi dhe botuesi i PUBG Krafton për të krijuar studion e tij të pavarur, PlayerUnknown Productions. Greene është vlerësuar si pionier në zhanrin Battle Royale,…
PUBG Corp thotë se Epic është ‘një nga partnerët tanë më të mirë’
"Njerëzit krijojnë një lloj ideje që ne jemi në armiqësi me Epic, por ata janë një nga partnerët tanë më të mirë." PlayerUnknown Battlegrounds njihet që solli battle royale-in në gaming dhe ardhja e Epic në këtë zhanër përmes Fortnite,…
Njoftohet një lojë e re PUBG
Loja e re e PUBG është në punë e sipër. Loja e ardhshme e PlayerUnknown Battlegrounds është në zhvillim e sipër. Kjo gjë është njoftuar nga botuesi i saj. Loja ende e patitulluar po bëhet nga një studio e re…