Tag: player unknown battlegrounds

Mbi 100 lojtarë të PUBG janë arrestuar
Gjithsej 108 lojtarë të PUBG janë arrestuar (dhe nga ata 24 janë burgosur) pasi u nderhynë nga policia gjatë një eventi LAN në Bangladesh. Nga të arrestuarit, 78 persona thuhet se janë ende në pritje të verifikimit të moshës për…
PUBG rikthen modalitetin Zombie Survival
Modaliteti Zombie Survival në PlayerUnknown's Battlegrounds po rikthehet, shfaqën zhvilluesit e lojës këtë javë. Postimet në mediat sociale u shpërndanë të premten që bënin tease jo vetëm kthimin e Zombie Survival, por një version të rinovuar të tij të njohur…
PUBG në Steam do të jetë falas javën e ardhshme
PlayerUnknown's Battlegrounds është tashmë një nga lojërat më të njohura në PC. Steam Charts rendit PUBG si lojën e tretë më të luajtur me maksimumin e përditshëm prej mbi 360,000 lojtarë live. Kjo e bën atë lojën më të luajtur…
PUBG do të jetë falas muajin tjetër në Steam
PUBG: Battlegrounds u shfaq një javë falas në fillim të këtij viti në partneritet me grupin Kpop Blackpink, dhe thashethemet në atë kohë sugjeruan se lëvizja ishte një provë për zhvilluesit për të matur ndikimin që do të kishte një…