Tag: play store

Beteja e Epic Games kundër Apple vazhdon
Blighty është fushëbeteja e radhës Përleshja ligjore e Epic Games me Apple dhe Google, e cila filloi në Gusht 2020, tani ka arritur në Mbretërinë e Bashkuar. Epic ka paraqitur një kërkesë pranë Tribunalit të Apelit të Konkurrencës kundër të…
Lojërat më të mira offline shooting si PUBG Mobile për Android
PUBG Mobile është një lojë shumë e famshme Battle Royale që shijohet nga lojtarët në të gjithë botën.  Por, ka shumë lojëra shooting si PUBG Mobile që janë në dispozicion në Google Play Store dhe ato më të mirat janë…
5 lojërat më të mira të Android që janë nën 800 MB
Kur bëhet fjalë për lojërat në celular, ne kemi bërë një rrugë të gjatë nga lojërat si Temple Run ose Snake. Lojërat moderne Android kanë evoluar për sa i përket grafikës dhe gameplay dhe po bëhen gjithnjë e më të…
Sa downloads ka Free Fire deri më sot?
Me lëshimin e update-tit OB23, zhvilluesit e Free Fire kanë prezantuar disa veçori të reja për fansat e tyre në rritje. Popullariteti i lojës nuk ka treguar shenja të uljes gjatë muajve të fundit. Entuziastët e lojës battle royale kanë…
Google ka parë një rritje të madhe në shkarkimet e aplikacioneve
Alphabet dhe CEO i Google, Sundar Pichai, ndërsa informonte investitorët, zbuluan se disa zona të kompanisë kanë bërë përparim të paparë për shkak të pandemisë. Në veçanti, sektori i kërkimit i Google pati një rritje të madhe të përdorimit, me…
Call of Duty: Mobile kalon 170 milionë shkarkime
Loja është shkarkuar kryesisht në US. Call of Duty: Mobile është një nga lojërat më të mëdha të 2019s. Ajo kaloi 35 milionë shkarkime vetëm pak ditë pas lançimit të saj. Rritja e saj është ngadalësuar që nga ajo pikë,…
PUBG Mobile është loja battle royale me më shumë fitime në PlayStore
Është e padiskutueshme që PUBG Mobile është një nga lojërat më të mëdha mobile të publikuara ndonjëherë, ndaj nuk është shumë çudi të dëgjosh se loja është ajo që merr fitimet më të mëdha përmes lojërave battle royale mobile në…
PlayStore do të detyrojë lojërat të tregojnë probabilitetin e Loot Box-eve
Të gjithë mund të biem dakord se loot boxes janë një element që çmend të gjithë komunitetin e gaming. Fakti që është pak a shumë si një lojë fati për një send që ti mund ta duash ose mos ta…
Steam Chat është tashmë i disponueshëm për Android dhe iOS
Versioni mobile i Steam ka kohë që ka ardhur. Aplikacioni të jepte një ide të përgjithshme të tipareve të Steam, por gjithmonë i mungonte një tipar kyç si Chat. Sot, Valve e zgjidhi një herë e mirë këtë problem, kur…