Tag: pixel

Disney Plus vjen më në fund në Shqipëri dhe Kosovë
Disney Plus është një prej shërbimeve streaming më të mëdha në botë për transmetimin e serialeve dhe TV Show, dokumentarëve të ndryshëm të Marvel, Pixar, Disney, National Geographic dhe më shumë. Dhe tashmë ky shërbim streaming ka ardhur edhe në…
Android 13 Developer Preview është tashmë live
Android është sistemi operativ që përdorin një pjesë e mirë e pajisjeve mobile sot dhe Google sapo ka lançuar një version të ri Android. Android i ri që ka ardhur është Android 13 dhe i cili është akoma në fazën…
Konfirmohet data e lançimit të Google Pixel 6
Pas disa thashethemeve dhe spekulimeve, Google më në fund ka konfirmuar datën e lançimit të telefonit të ardhshëm të Google. Më 19 tetor 2021, më në fund do të dimë gjithçka për Pixel 6 dhe Pixel 6 Pro. Data, natyrisht,…
Google do të përdorë chip-in e saj në Pixel 6
SoC, i quajtur Whitechapel, mund të jetë gati këtë vjeshtë. Lajmet se Google po punon për të prodhuar chip-in e saj ka kohë që qarkullojnë, dhe sot është konfirmuar se kompania do të debutoje me SoC e saj të parë…
Russell Kirsch, shpikësi i pikselit, ka ndërruar jetë
Russell Kirsch, shkencëtari i kompjuterave i besuar për shpikjen e pikselit, ka vdekur në moshën 91. Kirsch i atribuohet shpikja e pikselit në vitin 1957, shumë vite para kompjuterave modernë të aftë për të përdorur teknologjinë siç e dimë që…