Tag: phil spencer

Microsoft nuk do t’i bëjë lojërat e Bethesda ekskluzive për Xbox
Ende jo të paktën Duke folur në konferencën e Jefferies Interactive Entertainment, zyrtari kryesor financiar i Xbox, Tim Stuart foli për planet e kompanisë për rritjen e bazës së tyre të klientëve, veçanërisht pas blerjes së madhe të Bethesda. Një…
Phil Spencer konfirmon se të gjitha lojërat first-party të Xbox Series do të vijnë në PC
Kreu i Xbox, Phil Spencer, ka qenë lart e poshtë këto kohë për të promovuar konsolën e fundit të Microsoft dhe ka folur pak edhe për përqasjen cross-platform të kompanisë. Në thelb duket se Xbox do e nxjerrë pjesën e…
Kreu i Xbox konfirmon se Microsoft nuk ka pse t’i sjelli lojërat e Bethesda në PS5
Kreu i Xbox, Phil Spencer ka sqaruar pak pozitat ku qëndron Microsoft në raport me lojërat që zhvillohen nga Bethesda, kompania që së fundmi është blerë nga Microsoft. Ideja është nëse këto lojëra do të lançohen në PS5 apo jo.…
Microsoft blen për 7.5 miliardë dollarë kompaninë mëmë të Bethesda, ZeniMax Media
"Lojërat e Bethesda-s kanë pasur gjithmonë një vend të veçantë në Xbox dhe në zemrat e miliona lojtarëve në të gjithë botën", thotë shefi i Xbox, Phil Spencer. "Ekipet tona kanë një histori të ngushtë dhe historike duke punuar së…
Phil Spencer i Xbox mbështet Epic Games kundër Apple
Microsoft i është futur valles Epic VS Apple, duke treguar mbështetjen e tij për zhvilluesin e Fortnite, teksa Apple po përgatitet që të heqë suportin për Unreal Engine ndaj zhvilluesve në fund të gushtit. Apple njoftoi në 17 gusht se…
Microsoft mbyll Mixer dhe nis një partneritet me Facebook Gaming
Microsoft është duke mbyllur shërbimet e Mixer më 22 korrik dhe planifikon të transferojë partnerët ekzistues në Facebook Gaming. Njoftimi befasues do të thotë që partnerët dhe streamers e Mixer do të kalojnë në Facebook Gaming duke filluar nga sot,…
Phil Spencer thotë se lojërat e vitit të ardhshëm mund të ndikohen më shumë nga COVID-19
Në krahasim me këtë vit domethënë... Më shumë njerëz po kthehen në lojëra për të ndihmuar në kalimin e kohës në karantinë, dhe ndërsa kemi parë disa vonesa, lojërat akoma dalin dhe po marrin përditësime edhe pse zhvilluesit po punojnë…
Drejtori i Xbox konfirmon se disa lojëra të Series X mund të vonohen nga COVID-19
Phil Spencer e quan prodhimin e lojërave "të panjohurën më të madhe" rreth ndikimit të COVID-19 në industri Shefi i Xbox, Phil Spencer ka ofruar një update mbi ndikimin e COVID-19 në orarin e ardhshëm të kompanisë, duke konfirmuar se…
Microsoft thotë se asgjë nuk do e ndalë që të sjellë Xbox Series X në 2020
Pavarësisht pandemisë së COVID-19, fansat mund të presin një konsolë të re këtë vit. Pandemia e COVID-19 e ka ndikuar shumë botën e gaming, duke shkaktuar thuajse çdo event madhor të esports të anullohet ose të shtyhet. Disa konsola janë…
Xbox Series X mund të jetë më i lirë se PlayStation 5
Drejtori i Xbox Phil Spencer thotë se ndihet mirë për çmimin e Xbox Series X Xbox Series X pritet të lançohet gjatë këtij fundviti dhe ndërkohë që kemi shumë informacion mbi veçoritë e konsolës, nuk dimë asgjë rreth çmimit të…