A1 Gaming Weekend sjell tre tournaments të reja çdo fundjavë
Në tre fundjavat e ardhshme do të ketë tournament-e në Rainbow Six Siege, Rocket League dhe Pro Evolution Soccer Sezoni i pestë i A1 Adria League tashmë u mbyll, ku u shpallën ekipet më të mira rajonale në lojëra si…
Update-i Euro 2020 i PES 2020 është shtyrë për shkak të Coronavirus
Euro 2020 do të vijë më vonë megjithatë Siç dihet, Konami synonte të sillte Euro 2020 në PES 2020 në 20 prill (sot). Megjithatë, për shkak të pandemisë momentale, këto plane ndryshuan, ashtu si dhe planet për turneun aktual, me…
Ylli i Arsenal Mesut Ozil është hequr nga PES 2020
Heqja e Ozil ndodhi pas komenteve të tij rreth Kinës në Twitter Mesut Ozil i Arsenal është hequr nga versioni kinez i Pro Evolution Soccer 2020 pas komenteve të tij lidhur me situatën e myslimanëve uighur që thuhet se mbahen…
PES 2020 ja kalon FIFA 20 duke fituar të drejtat e Euro 2020
PES arrin të marë kampionatin kryesor të UEFA nga duart e FIFA Pas shumë vitesh dominancë nga FIFA, duket se bota e lojërave të futbollit po tundet nga themelet e saj, sidomos duke patur parasysh se asnjë lojë ende nuk…
River Plate është skuadra e rradhës që bëhet ekskluzive për PES 2020
Në FIFA 20 ajo do të njihet me emrin Núñez FC PES 2020 vazhdon të fitojë ekskluzivitetin e shumë më shumë skuadrave të tjera. Më e fundit që i është bashkuar listës së Pro Evolution Soccer 2020 të Konami, është…
Janë publikuar sot demoja dhe kopertina e PES 2020
Messi, Gnabry, Pjanic dhe McTominay janë yjet e kopertinës për këtë vit. Teksa një sezon i ri futbolli afreohet, dy skuadra janë ato që do të përballen me njëra-tjetrën në betejën e simulatorit më të mirë të futbollit. Këtë vit…
FIFA 20 mund të humbasë 3 legjenda të futbollit ndaj PES 2020
A po fiton PES shumë terren? FIFA dhe Pro Evolution Soccer janë dy rivalët më të mëdhenj në lojërat e futbollit. Edhe pse FIFA ka disa vite që është në krye, duket se diferenca midis dy prej konkurrentëve të mëdhenj…
Juventus bashkëpunon me PES, Piemonte Calcio vjen në FIFA 20
Megjithatë, të gjithë lojtarët e Juventus do të jenë gjithsesi në FIFA 20 Rivaliteti midis PES dhe FIFA është ndër më të mëdhenjtë në botën e videlojërave. Të dyja lojërat e futbollit janë çdo vit në konkurrencë të fortë për…
Një PC Demo do të vijë këtë muaj për PES 2020
Një demo e PES 2020 është njoftuar për PlayStation 4 dhe Xbox One, por duket se këtë rradhë, demoja do të vijë edhe në PC. Konami konfirmoi se demoja e PES 2020 do të lançohet në Steam në 30 korrik,…
PES 2020 tashmë quhet eFootball PES 2020 dhe ka në të Messi-n
Rivali i FIFA 20 ndryshon emrin dhe sjell ndryshime në Master League Në konferencën e tyre në E3 2019, Konami prezantoi PES 2020, e cila do të vijë në PS4, Xbox One dhe PC në 10 shtator. Më poshtë mund…