Tag: performance

AMD raporton se procesorët Ryzen kanë probleme me Windows 11
Shumica e njerëzve nuk duhet të nxitojnë të instalojnë versione të reja të sistemit operativ në ditën e parë, dhe Windows 11 nuk bën përjashtim nga ai rregull. AMD ka publikuar informacion në lidhje me dy defekte që mund të…
Një “feature” i Windows 11 ul performancën në gaming për disa PC
Shumica e kompjuterëve të rinj pre-build me Windows 11 do të kenë një veçori sigurie që thuhet se limiton performancën e lojërave. Ky nuk është një bug, është një feature... Sipas një raporti nga PC Gamer, Virtualization-Based Security (VBS) është…
Lojtarët e Valorant po hasin shumë probleme pas Patch 1.02
Janë raportuar probleme performance dhe me regjistrimin e goditjeve Lojtarët e Valorant ishin gati për të festuar ardhjen e ranked mode në Patch 1.02, por loja ka patur probleme të shumëta që e kanë nisur keq sezonin ranked në lojë.…
AMD prezanton GPU e saj të re, AMD Radeon VII, ndërtuar për 4K gaming
GPU-ja e re AMD Radeon VII mund të konkurrojnë drejtpërsëdrejti me Nvidia RTX 2080 Në konferencën e parë te AMD në CES, CEO e AMD Lisa Su ka prezantuar AMD Radeon VII: GPU-ja e parë për gaming ne botë 7nm.…
Intel ka gati gjeneratën e re të CPU-ve pa grafik të integruar
Intel dje njoftoi se kishte gati procesorin e ri të gjeneratës së 9-të. Një vështrim i shpejtë na tregon se këto janë CPU të njejtë me ato të gjeneratave të kaluara por me një ndryshim të vogël por të rëndësishëm,…