Tag: patch notes

Black Ops Cold War Season 2: Këto janë patch notes
Season 2 i Black Ops Cold War është këtu dhe më në fund mund të shohim çdo gjë të re që ka sjellë ai, me update-in e datës 25 shkurt. Shumë content i ri është konfirmuar tashmë për Black Ops…
Super Smash Bros. Ultimate 10.0: Patch notes dhe ndryshimet
Sado që Sephiroth nuk do të jetë live deri në 22 dhjetor, lojtarët tashmë mund të shkarkojnë versionin 10.0 t update-it për Super Smash Bros. Ultimate. Ky i fundit do të sjellë disa ndryshime në lojë. Si pjesë e Fighters…
Among Us zbulon planet që ka për harta dhe veçori të reja
Kompania zhvilluese e Among Us, Innersloth, ka zbuluar se çfarë ka në plan të sjellë për lojën e tyre Among Us ka qënë dhe është akoma një prej lojërave më të luajtura dhe më të diskutuara të momentit në botën…
Këto janë të gjitha ndryshime që do të sjellë update-i i ri i Dota 2
Këto janë patch notes për update-tin e Diretide të Dota 2 më 11 Nëntor Update-i i papritur i Diretide i Valve është pritur mirë nga komuniteti i Dota 2. Dhe tani, zhvilluesi po rregullon disa nga heronjtë më broken të…
Problemet e audios në Rainbow Six Siege janë rregulluar
Zhvilluesit e lojës besojnë se problemet me audion dhe shumë të tjera janë rregulluar me patch-in e fundit Mesa duket bug i fundit i audios në Rainbow Six Siege të cilin lojtarë të ndryshëm e kanë quajtur një problem të…
Juggernaut bëhet nerf në Warzone… disi
Mbretërimi i shkurtër i terrorit të Juggernaut në Call of Duty: Warzone ka gjasa t'i vijë fundi Patch notes u postuan në Twitter që detajojnë ndryshimet. Juggernaut crate është hequr në Buy Back Solos, si dhe Most Wanted contract. Për…
Ja çfarë sjell update-i i ri i GTA Online
Patch notes të GTA Online për këtë javë janë këtu dhe ato përfshijnë një dhuratë bujare. Çdo lojtar që bën log in përgjatë muajit maj do të marrë $500,000, në lojë sigurisht. Përtej kësaj dhurate të këndshme monetare, ka dhe…
Ja çfarë ka sjellë Update 16 për FIFA 20
FIFA 20 ka një update të ri për komunitetin e saj që po mundëson një mënyrë më të mirë që lojtarët të monitorojnë lidhjen e tyre me serverat e EA Sports, bashkë me update vizuale për disa kits. Sado që…
Këto janë patch notes për update-in e datës 8 prill në Fortnite
Epic Games ka sjellë update-in e fundit për Fortnite Chapter 2, me një patch mirëmbajtjeje të datës 8 prill, që rregullon disa probleme që ka patur loja në PC, Xbox One, Switch dhe paisjet mobile. Update-et e këtij sezoni kanë…
Update 14 i FIFA 20 është live në PS4, Xbox One dhe PC
Javën e shkuar EA solli një patch të ri për FIFA 20. Update-i u bë i disponueshëm menjëherë në platformën e PC dhe solli patch 14. Sot, ky update po vjen në të gjitha platformat. Tashmë ai është live dhe…