Tag: password

Si të ndryshojmë username në Instagram
Nëse jeni të mërzitur nga username juaj aktual në Instagram, mund të zbuloni se dëshironi ta ndërroni atë, dhe për fat të mirë, procesi është shumë i thjeshtë. Ja se si ta bëni atë. Edhe pse TikTok është bërë një…
Ja sa kohë i duhet një hacker të gjejë Password tuaj
Vendosja e një password të sigurt është e rëndësishme për të ruajtur llogarinë tuaj nga hacker. Dhe një studim i kryer së fundmi tregon se sa kohë i duhet një hacker për të gjetur password tuaj. Dhe mund të themi…
Këto janë fjalëkalimet më të këqija në 2020
Ja se cilat janë fjalëkalimet më të këqija në 2020 Ne jemi lodhur duke dëgjuar paralajmërimet e ekspertëve të sigurisë në lidhje me fjalëkalimet e zakonshme, por duket se komoditeti i ofruar nga kode të tilla si 123456 tejkalon nevojën…
Nëse password juaj është pjesë e kësaj liste, ndryshojeni menjëherë
Shumica e password më të përdorur mund të bëhen crack në më pak se një sekondë Zakonisht kur jemi online nuk i kushtojmë shumë rëndësi password që vendosim nëpër llogari të ndryshme që ne kemi. Kjo gjë bën që dikush…
Në Discord po qarkullon një virus që ju vjedh password-in
Kini kujdes me files që shkarkoni në Discord Në vetëm pesë vite, popullariteti i Discord me gamers është rritur shumë. Platforma ka tani mbi 250 milionë përdorues dhe çdo ditë janë aktiv mbi 15 milionë, gjë që e ka bërë…
Passwordet më të përdorura të 2018s do ju bëjnë të ndjeheni si gjeni
"qwert123..."  Përgjatë shtatë viteve të fundit, SplashData ka zbuluar listën e passwordeve më të përdorura gjatë vitit. Me çfarë pamë këtë vit qënia njerëzore ka ende vend për përmirësim. Lista e passwordeve më të këqija u vendos pasi SplashData i…