Tag: oscars

Chris Rock reagon pas faljes së Will Smith
Rock u ngjit në skenë për një shfaqje në Fox Theatre Atlanta, Georgia, vetëm disa orë pasi Smith publikoi videon, ku, sipas People, ai nuk iu drejtua faljes, por i tha turmës: “Të gjithë po përpiqen të jenë një dreq…
Chris Rock flet për incidentin në Oscars
Ka kaluar pothuajse një muaj që nga Academy Awards, në të cilën Will Smith u ngrit në këmbë dhe e goditi Chris Rock për një shaka për rënien e flokëve të gruas së tij. Që atëherë kanë ndodhur disa gjëra,…
Will Smith bën invade në Elden Ring
Me sa duket është një lojtar që shkon përreth duke pretenduar të jetë Elden Ring Will Smith - i cili pushton lojërat e njerëzve, i godet me shuplakë dhe largohet. Kjo është padyshim një referencë e qartë për incidentin në…
Will Smith-it i është kërkuar të largohet fare pas incidentit
Është shpalosur kapitulli më i ri i dramës Will Smith/Chris Rock në Oscars. Akademia e Arteve dhe Shkencave të Filmit tha se Smithit iu kërkua të largohej nga vendi i shfaqjes pasi ai goditi Rock në skenë, por ylli i…
Will Smith godet Chris Rock gjatë mbrëmjes Oscar
Momenti për të cilin të gjithë po flasin nga Oscars të së dielës nuk ishte fitimi i çmimit të madh për aktorin më të mirë... ishte kur Will Smith goditi Chris Rock në fytyrë. Gjatë fjalimit të tij të pranimit…
Këta janë të gjithë fituesit e Oscars 2021
Lista e plotë e fituesve për edicionin 93 të Academy Awards. Academy Awards, edicioni i këtij viti erdhi ndryshe. Ceremonia u mbajt pothuajse dy muaj më vonë se zakonisht, në një shfaqe paska private të ndarë midis teatrit Dolby në…
Foto të reja nga xhirimi i Joker na bëjnë të duam një vazhdim sa më shpejt
Joker i Todd Phillips, me portretizimim e paharrueshëm të Joaquin Phoenix, erdhi në kinema në tetor të vitit të shkuar, duke shënuar progres të madh në Box Office me mbi $1 miliard në të ardhura dhe sigurisht me prezencën e…
Këta janë të gjithë fituesit e Oscars 2020
Lista e plotë e fituesve të Oscars 2020. Ceremonia e çmimeve Oscar për 2020 zyrtarisht ka mbaruar dhe lista e të gjithë fituesve është njoftuar. Këtë vit u përballëm me disa surpriza të papritura dhe të gjitha ato i kemi…
Llogaria e Oscars në Twitter ka zbuluar fituesit pak si herët?!
Fansat e eventit të Oscars morën një "dhuratë" të madhe në Twitter pardje dhe shpresojmë se atyre nuk iu prish surpriza mbi ceremoninë. Një postim në Twitter filloi të krijonte raundet nga llogaria zyrtare e Academy of Motion Picture Arts…
Legjenda e Lakers, Kobe Bryant do të nderohet në Oscars muajin tjetër
Vdekja e Bryant është përhapur në të gjitha cepat e botës, përfshirë në Motion Picture Academy Pas vdekjes së parakohshme të 'point guard' së famshme të Los Angeles Lakers, Kobe Bryant, Academy of Motion Picture Arts & Science ka konfirmuar synimet…