Tag: oscars 2022

Chris Rock flet për incidentin në Oscars
Ka kaluar pothuajse një muaj që nga Academy Awards, në të cilën Will Smith u ngrit në këmbë dhe e goditi Chris Rock për një shaka për rënien e flokëve të gruas së tij. Që atëherë kanë ndodhur disa gjëra,…
Will Smith-it i është kërkuar të largohet fare pas incidentit
Është shpalosur kapitulli më i ri i dramës Will Smith/Chris Rock në Oscars. Akademia e Arteve dhe Shkencave të Filmit tha se Smithit iu kërkua të largohej nga vendi i shfaqjes pasi ai goditi Rock në skenë, por ylli i…
Rekordi i MrBeast në YouTube kalohet nga ngjarja në Oscars
Për ata që kanë qenë në errësirë mediatike, çmimet Oscar u zhvilluan mbrëmjen e së dielës. Megjithatë, në vend që të gjithë të festonin arritjen e Will Smith, pasi ai u bë i pesti me ngjyrë që merr çmimin Oscar…
Will Smith godet Chris Rock gjatë mbrëmjes Oscar
Momenti për të cilin të gjithë po flasin nga Oscars të së dielës nuk ishte fitimi i çmimit të madh për aktorin më të mirë... ishte kur Will Smith goditi Chris Rock në fytyrë. Gjatë fjalimit të tij të pranimit…