Tag: open world

Elden Ring Review
Ka ardhur një moment ku njerëzit janë lodhur aq shumë nga lojërat multiplayer, sa që duan të bëjnë pak pushim dhe të rekalsohen. Pikërisht në këtë moment From Software gjen mënyrën më perfekte të mundshme për ta kaluar këtë kohë…
6 lojëra që duhet të luani pasi keni mbaruar Elden Ring
Po i vjen fundi i aventurës suaj në The Lands Between? Këtu janë 6 lojëra të tjera për t'i provuar nëse ju pëlqeu Elden Ring. Elden Ring ka qenë një triumf për FromSoftware dhe Bandai Namco, duke ngritur në qiell…
Provoni këto lojëra nëse ju ka pëlqyer Uncharted Legacy of Thieves | GUIDE
Me lançimin e fundit të Uncharted: Legacy of Thieves, kulmi i serisë mund të shijohet përfundimisht në PC. Ndërsa koleksioni nuk përmban tërësinë e serisë, është padyshim modeli përfundimtar i dizajnit të lojës Uncharted. Në fund të fundit, seria historike…
Sa orë ju duhet për të çliruar Elden Ring
Ndoshta një nga lojërat më të pritura të të gjitha kohërave, Elden Ring ka një sërë pritshmërish të vendosura mbi të dhe arriti t'i përmbushë ato. Me një design open world dhe më shumë shtegje ku mund të tundni një…
Luani këto lojëra nëse kerkoni diçka të ngjashme me GTA
GTA do të jetë gjithmonë një prej lojërave më të mëdha të të gjitha kohërave. Ju mund të rrëmbeni makinat që dëshironi, të shtypni njerëz dhe mënyra të tjera për të nxitur rrëmuja. Nëse jeni të lodhur nga kjo rutinë…
Halo Infinite Review
U deshën gjashte vite që Master Chief të karikonte bateritë dhe të rikthehej në Halo Infinite duke sjellë po të njëjtën shije me seritë e kaluara. E sjellë nga 343 Industries, Halo Infinite është një nga lojërat më të bukura…
Hidhen shenja të The Witcher 4 nga CD Projekt Red
Loja tjetër e Witcher, e quajtur paraprakisht The Witcher 4, është bërë tease në mënyrë delikate nga CD Projekt Red, por, për fat të keq, ngacmimi nuk është edhe aq emocionues për fansat që presin me padurim rikthimin e serisë…
Një lojë Star Wars po zhvillohet nga Quantic Dream
Një lojë Star Wars është duke u zhvilluar sipas thashethemeve të fundit, dhe zhvilluesit pas titujve të mëdhenj si Heavy Rain, dhe Detroit: Become Human, Quantic Dream po punon për të. Sipas thashethemeve, Quantic Dream patjetër po punon në një…
Fortnite ndoshta mund të sjellë një ‘Open-World mode’
Vitin e kaluar, botuesi i lojërave video dhe zhvilluesi i Fortnite, Epic Games, hyri në një betejë të madhe ligjore me Apple për fitimet nga versioni iOS i lojës masivisht të njohur si battle royale. Ndërkohë gjyqi u zhvendos në…
The Crew 2 sjell update e ri The Agency
The Crew 2 është një lojërat më të fundit open-world racing nga Ubisoft e cila u lançua gjatë vitit 2018. Së fundmi Ubisoft ka sjellë një një update të ri në lojë të quajtur The Agency. The Crew 2: sezoni…