Tag: one piece

One Piece tregon formën e re të Kaido
One Piece është një prej manga dhe anime e cila ka fituar një popullaritet të madh edhe pas kaq shumë kohësh. Së fundmi shumë ngjarje kanë ndodhur në kapitujt e fundit dhe Kaido tregon një formë të re të tijën.…
10 lojëra të inspiruara nga anime që duhet t’i luani në Nintendo Switch
Nëse iu pëlqejnë anime dhe keni një Nintendo Switch, këto janë lojërat që duhet të luani Siç e kemi përmendur edhe më përpara, anime ka ndërhyrë shumë në industrinë e gaming duke frymëzuar shumë lojëra ose duke krijuar shumë lojëra…
One Piece merr një makeover nga dizajneri i Rick and Morty
One Piece është një prej serive anime dhe manga më popullore dhe gjithashtu ndër më të gjatat në Weekly Shonen. Kjo gjë ka bërë që shumë karaktere të rinj të vijnë në skenë duke i dhënë frymëzim dizajnerit të Rick…
Shkrimtari i One Piece për Netflix flet për datën e lançimit
Filmi live-action i One Piece pritet të vijë gjatë vitit 2022 One Piece ka qenë për një kohë të gjatë në fushën e anime për dekada tani, dhe kjo anime meriton çdo vlerësim që ka marrë. Anime është renditur si…
One Piece i tregon Big Mom fuqinë e vërtetë të ekipit të Straw Hats
Straw Hats përballen përsëri me Big Mom Kur bëhet fjalë për One Piece, të gjithë fansat e dinë që personazhet kryesore janë tepër të fuqishëm. Ekipi i Straw Hats po bën kohë që punojnë me njëri tjetrin dhe vendosmëria e…
Opening i ri i One Piece zbulon rikthimin e Ace dhe Sabo
Fansat dyshojnë se Ace dhe Sabo mund të rikthehen së shpejti Opening i ri dhe ngjarjet e Wano Country, fansat e Straw Hat mendojnë se këto janë shenja të cilat zbulojnë se rikthimi i vëllezërve të Luffy, Ace dhe Sabo,…
Netflix është duke bërë një serial live-action të One Piece
Monkey D. Luffy dhe piratët e tij po vijnë në Netflix në formën e live-action Netflix është duke krijuar një seri live action bazuar në serialin popullor anime One Piece, njoftoi të mërkurën gjigandi transmetues. Netflix ka punuar në planet…
Zbulohet data e lançimit të One Piece: Pirate Warriors 4
Bandai Namco zbulon datën e lançimit Bandai Namco ka zbuluar se kur do të udhëtojmë drejt tokës së Wano me ekuipazhin e Luffy në One Piece: Pirate warrios 4. Loja e ardhshme aksion-aventurë e bazuar në manga-n dhe anime-n One…
Ja se kur do të përfundojë One Piece
Autori i mangas zbulon fundin e One Piece One Piece është një prej animeve dhe mangave më popullore që prej fillimit të saj në 1997 e deri më sot, e cila ndjek udhëtimin dhe aventurat e Monkey D. Luffy. Megjithatë,…
Njoftohet zyrtarisht One Piece: Pirate Warriors 4
Bandai Namco Entertainment dhe Omega Force kanë njoftuar se One Piece: Pirate Warriors 4 është në zhvillim e sipër dhe do të lançohet vitin e ardhshëm. Lajmi u zbulua në Anime Expo 2019. Njoftimi u shoqërua së bashku me një…