Lojtarët e OG në Dota 2 patën fitimet më të mëdha nga esports në 2019
OG e ka dominuar këtë vit në disa fusha Viti që po lëmë pas ishte një prej viteve më të mëdha në esports për shumë lojëra, lojtarë dhe arena kompetitive, por duket se një ekip ishte shumë më lartë se…
Valve konfirmon datat kryesore të The International 2020
Ja se kur do të zhvillohet eventi më i madh vjetor i Dota 2 Më pak se katër muaj pas finales së The International 2019, Valve ka konfirmuar datat për edicionin e ardhshëm të The International në Suedi. Eventi më…
OG zbulon ekipin e tyre të CS:GO me NBK-, Aleksib dhe valde
A do të jenë ata po aq të suksesshëm në CS:GO? OG, një prej organizatave më prestigjoze në Dota 2, zbuloi ditën e djeshme ekipin e tyre të parë në CS:GO. Organizata shpenzoi shumë para për tre lojtarë: Nathan “NBK-”…
OG Ceb është atleti në kopertinën e L’Équipe për nëntorin
Në familje nuk themi më që Sébastien luan, por punon" Sébastien “Ceb” Debs është një prej lojtarëve më të mirë të Dota 2 në botë dhe pasi ndihmoi OG të bëhej ekipi i parë që fitonte dy herë The International,…